Dęblin. Chciała przejechać pod szlabanem na rowerze. Uderzyła w niego głową [FILM]

Rowerzystka w Dęblinie zignorowała czerwone światło i opadające rogatki na przejeździe kolejowym. Skończyło się na uderzeniu głową w szlaban i interwencji pogotowia. PKP opublikowały ku przestrodze nagranie ze zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 15 lipca na przejeździe kolejowo-drogowym w Dęblinie w województwie lubelskim. Teraz PKP opublikowało nagranie z monitoringu. Jak podkreśla kolej, film pokazuje ku przestrodze.

Zobacz wideo Co roku dochodzi do wielu wypadków kolejowych. Ich główne przyczyny to pośpiech, roztargnienie i brawura

Dęblin. Mimo czerwonego światła wjechała na przejazd kolejowy. Uderzyła w szlaban

Na wideo widzimy dwie rowerzystki wjeżdżające na przejazd kolejowy w momencie, gdy rogatki zaczynają się zamykać. Pierwszej kobiecie udało się przejechać bez problemu. Druga rowerzystka natomiast usiłowała "przecisnąć się" pod niemal zamkniętym już szlabanem. Niestety, nie udało się i uderzyła w niego głową, a następnie przewróciła się na chodnik. Konieczne było wezwanie pogotowia.  

 

PKP w komunikacie podkreśla, że obie rowerzystki, a także kierowcy dwóch samochodów widocznych na nagraniu, zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki. "Zapis z monitoringu został przekazany służbom w celu ustalenia i ukarania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie" - informuje PKP.

Policja - zdjęcie ilustracyjne Porwana 14-latka w Poznaniu. Dwie osoby doprowadzone do prokuratury

Kolej przypomina, że czerwone światło sygnalizatora oznacza, że nie wolno przejeżdżać przez tory.  "Ponadto, kierowcy i rowerzyści powinni pamiętać, że znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem, na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu, a zbliżając się do przejazdu, należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg" - uczula PKP. 

Więcej o: