Poznań. Nowe doniesienia nt. porwania 14-latki. Media o możliwych motywach sprawców

Media podają szczegóły dotyczące porwania 14-latki w stolicy Wielkopolski. Według Radia Poznań dziewczynka została uprowadzona z powodu niewielkiego długu. Policja nie komentuje tych doniesień.

Jak informowaliśmy, 14-latka została uprowadzona w piątek spod sklepu w Poznaniu. Do zdarzenia doszło na osiedlu Przyjaźń. "Głos Wielkopolski" informuje, że przed godz. 17 policjantom udało się namierzyć samochód porywaczy w Złotnikach (wsi na północ od Poznania). 

Zobacz wideo Co roku dochodzi do wielu wypadków kolejowych. Ich główne przyczyny to pośpiech, roztargnienie i brawura

Porwanie 14-latki w Poznaniu. "Była w bagażniku"

- Nastolatka była w bagażniku, miała ogoloną część głowy i zgolone brwi. Była częściowo rozebrana, przypalano ją papierosami i miała być zmuszana do innych czynności seksualnych. Została uwolniona i w tej chwili przebywa w szpitalu. Jest już bezpieczna - przekazał "Głosowi Wielkopolskiemu" Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

W sprawie zatrzymano dorosłą kobietę i czworo nastolatków w wieku 13-17 lat. Według doniesień kobieta jest matką jednego z zatrzymanych dzieci.

Zdjęcie ilustracyjne.Porwanie 14-latki w Poznaniu. Dziewczynka była torturowana

Z informacji podawanych przez Radio Poznań wynika, że przyczyną porwania nastolatki miał być niewielki dług. "14-latka miała spalić grzałkę w e-papierosie dziewczyny jednego z porywaczy. Nastolatka obciążyła ją kosztami i zażądała zwrotu pieniędzy, a 14-latka ich nie oddała, dlatego została wczoraj zaatakowana" - podaje Radio Poznań. Źródłem tych doniesień ma być SMS-owa korespondencja 14-latki ze znajomym. 

Policja nie komentuje

Zwróciliśmy się do wielkopolskiej policji z prośbą o komentarz w tej sprawie. Wydział prasowy przekazał nam, że nie komentuje tych doniesień i na tym etapie nie przekazuje dalszych informacji. Na szczegóły dotyczące porwania trzeba poczekać do poniedziałku. 

Małpia ospa - zdjecie ilustracyjneMałpia ospa - jak ją rozpoznać? Jak wygląda przebieg leczenia?

Więcej o: