Z jeziora Barlineckiego wyłowiono ciało. Obok przewrócona łódka i ślady drugiej osoby

Na jeziorze Barlineckim (woj. zachodniopomorskie) przewróciła się łódka. Obok niej znajdowało się ciało mężczyzny. Jak podaje Straż Pożarna, w łodzi znaleziono rzeczy, które "mogą wskazywać na obecność drugiej osoby". Poszukiwania trwają.

O sprawie informuje m.in. Polska Agencja Prasowa. Wezwanie służby dostały po godzinie 6. Jak przekazała Komenda Powiatowa PSP w Myśliborzu, "na jeziorze Barlineckim przewróciła się łódka, z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Rzeczy, które znajdowały się w łodzi mogą wskazywać na obecność drugiej osoby".

Zobacz wideo Lubuska policja rozbiła mafię śmieciową

Jezioro Barlineckie. Z wody wyłowiono ciało wędkarza

- O godz. 6.17 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu, wpłynęło zgłoszenie o wywróconej łodzi na Jeziorze Barlineckim. Z akwenu wyciągnięto jednego mężczyznę bez funkcji życiowych. Na miejsce zadysponowano dwie łodzie, jedną z Barlinka i jedną z Myśliborza. Przyjechała też grupa wodno-nurkowa ze Szczecina, która włącza się do działań, bowiem ślady znalezione na miejscu wskazują, że w wywróconej łodzi mogła być jeszcze jedna osoba - przekazał portalowi barlinek24.pl zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu mł. kpt. Piotr Lewandowski.

W rozmowie z PAP kpt. Lewandowski przekazał, że wyłowiona osoba to mężczyzna w średnim wieku. - Wszystkie ślady wskazują, że byli to wędkarze - powiedział.

Od 1 kwietnia utonęło 188 osób

Komendant Główny Policji generał Jarosław Szymczyk apelował w piątek na antenie Programu 1. Polskiego Radia o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Szef policji przypomniał, że w te wakacje zanotowano już 67 przypadków utonięć. - To są ogromne ludzkie tragedie i apelujemy na każdym kroku o rozsądek, o pokorę względem wody, a przede wszystkim o zachowanie tych elementarnych zasad bezpieczeństwa - niekąpanie się na kąpieliskach niestrzeżonych, w miejscach niebezpiecznych, a przede wszystkim nie łączenie spożywania alkoholu z kąpielą - mówił generał Jarosław Szymczyk.

Od 1 kwietnia tego roku w Polsce utonęło 188 osób. Według policji, najczęstszą przyczyną utonięć jest brak rozwagi oraz spożywanie alkoholu przed wejściem do wody.

Więcej o: