Za kandydaturą Joanny Lichockiej opowiedziało się 228 posłów, 209 głosowało przeciwko. Od głosu wstrzymała się jedna osoba. Za wyborem Piotra Babinetza zagłosowało 227 posłów, 206 głosowało przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. Kandydaturę Krzysztofa Czabańskiego poparło 225 posłów, 205 było przeciwko, 3 wstrzymało się od głosu.
Kandydatury trójki członków rady zostały zgłoszone przez grupę posłów Klubu Parlamentarnego PiS. W lipcu 2022 upływa kadencja Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej, Elżbiety Kruk i Juliusza Brauna.
W radzie zasiada również Robert Kwiatkowski, który został powołany w 2020 roku.
Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl
Rada Mediów Narodowych jest organem kolegialnym, powołującym i odwołującym zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Pełni także funkcję doradczą w zarządzeniu mediami publicznymi. Kadencja członka Rady Mediów Narodowych trwa sześć lat. Trzech z nich wybiera Sejm, natomiast dwóch powołuje prezydent spośród kandydatów wskazanych przez największe kluby opozycyjne.
Organ został powołany ustawą z 22 czerwca 2016 roku. Kandydatury na członków Rady Mediów Narodowych wybieranych przez Sejm mogą być zgłaszane przez marszałka izby albo grupę co najmniej 35 posłów.