Kościerzyna. 20-latek molestował 10-latkę. Policja szuka świadków i innych pokrzywdzonych

Policja zatrzymała 20-letniego mieszkańca Bydgoszczy, który jest podejrzany w sprawie molestowania 10-latki. Funkcjonariusze szukają świadków oraz potencjalnych poszkodowanych.

Jak podaje pomorska policja, do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zgłosił się mieszkaniec Gdyni, który powiadomił o nieprzyjemnym zdarzeniu, do którego doszło 15 lipca w jednym ze sklepów na terenie tego miasta. Nieznany, młody mężczyzna molestował w sklepie 10-letnią dziewczynkę - córkę zgłaszającego. 

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Kościerzyna. 20-latek molestował 10-latkę w sklepie. Policja szuka świadków

"Policjanci od razu zajęli się tą sprawą, przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring. Ich praca przyniosła efekt. W sobotę funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 20-letniego mężczyznę, mieszkańca Bydgoszczy" - czytamy w komunikacie. 

20-latek trafił do aresztu. Zatrzymanemu przedstawiono już zarzut innej czynności seksualnej wobec małoletniej. W poniedziałek 18 lipca sąd w Kościerzynie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Policjanci szukają ewentualnych pokrzywdzonych lub świadków zdarzenia z 15 lipca. Do zdarzeń mogło dochodzić w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych lub innych placówkach handlowych w Kościerzynie. 

Osoby mające wiedzę w tej sprawie proszone są o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Kościerzynie lub telefonicznie pod nr 477 423 238, 477 423 222 lub z komendą najbliższą swojego miejsca zamieszkania.

***********

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>> 

Więcej o: