Lubuskie. Trzech mężczyzn wpadło do zbiornika ściekowego. Dwóch z nich nie żyje

W województwie lubuskim doszło do wypadku podczas oczyszczania zbiornika ściekowego. Trzech pracowników w czasie pracy zasłabło. Dwoje z nich zmarło. Mężczyznę, którego udało się uratować, przetransportowano do szpitala. Obecnie policja pod okiem prokuratury prowadzi czynności mające na celu zbadanie przyczyn i okoliczności tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło w czwartek po godzinie 14 na terenie oczyszczalni ścieków w Lubięcinie koło Nowej Soli w województwie lubuskim. Do zbiornika ściekowego wpadło trzech mężczyzn. Dwóch z nich nie udało się uratować - donosi portal newslubuski.pl.

Zobacz wideo Strzelce Krajeńskie. Rowerzysta wjechał w dziewczynkę na hulajnodze. Odpowie za to przed sądem

W województwie lubuskim trzech mężczyzn wpadło do zbiornika z zanieczyszczeniami

Mężczyźni próbowali wyczyścić zbiornik z zanieczyszczeniami na terenie gminnej oczyszczalni ścieków - Wszyscy nie byli zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt - przekazał lokalnemu portalowi st. kpt. Mariusz Olszewski, Zastępca Komendanta KP PSP w Nowej Soli.

Pierwszy z pracowników, który wszedł do zbiornika stracił przytomność, wówczas dwóch kolejny ruszyło mu z pomocą, ale oni również stracili przytomność - przekazała "Gazeta Lubuska". - Czwarty z nich zawiadomił służby ratownicze. Służby po przybyciu wydobyły trzech mężczyzn na zewnątrz. Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon dwóch z trzech osób - przekazał dziennikowi mł. bryg. Dariusz Szymura.

Tragedia w Lubuskiem. Dwóch mężczyzn nie żyje, po tym, jak wpadli do zbiornika z zanieczyszczeniami 

Na miejscu zdarzenia pojawiło się także pięć zastępów straży pożarnej, policja oraz dwa zespoły pogotowia ratunkowego. U wszystkich pracowników stwierdzono zatrzymanie krążenia. Zostali reanimowani, jednak udało się uratować tylko jednego z nich. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Lubuski portal informacyjny pościg.pl przekazał, że na miejscu zdarzenia pojawiła się również prokuratura. - Trwa wyjaśnianie przyczyny oraz okoliczności, w jakich doszło do tragicznego wypadku - przekazała portalowi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

 *******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: