Zalew Zegrzyński. Pusty skuter dryfował na wodzie. Nietrzeźwi turyści wywołali fałszywy alarm

Na Zalewie Zegrzyńskim zauważono pusty, dryfujący skuter. Zorganizowano pomoc, ponieważ istniała możliwość, że w wodzie mogą topić się ludzie. Okazało się, że właściciele sami zostawili skuter na wodzie i poszli spożywać alkohol na plaży. Ich tłumaczenia były zaskakujące.

We wtorek na Zalewie Zegrzyńskim (woj. mazowieckie) w okolicach Białobrzegów zauważono dryfujący na wodzie pusty skuter. W związku z obawą o możliwe utonięcie ludzi, którzy nim pływali, służby rozpoczęły akcję ratunkową. Zaangażowano WOPR i strażaków. Następnie okazało się, że turyści po prostu zostawili skuter na wodzie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzegu

Zalew Zegrzyński. Pusty skuter dryfował na wodzie. Nietrzeźwi turyści wywołali fałszywy alarm

Po otrzymaniu podobnych zgłoszeń, o pozostawionym na wodzie sprzęcie wodnym, ratownicy reagują od razu. - Na hasło "Człowiek pod wodą" angażujemy wszystkie dostępne siły i środki - stwierdził szef legionowskiego WOPR Krzysztof Jaworski cytowany przez portal Interia. Gdy do jednostki wpłynęło zgłoszenie, dotyczące dryfującego skutera na zalewie, zareagowano od razu.

Przed godz. 20 we wtorek 19 lipca zaangażowano załogę ratowników oraz łódź z sonarem. - Natychmiast powiadomiliśmy też policję rzeczną, która błyskawicznie wysłała swój zespół - dodał Krzysztof Jaworski. Szef WOPR oraz dwaj ratownicy znajdowali się w dużej odległości od przystani, więc włączyli sygnał dźwiękowy w samochodzie i ruszyli na miejsce. To samo uczynili druhowie OSP z Kątów Węgierskich i Nieporętu oraz strażacy z Legionowa. Poszukiwania rozpoczęło kilkadziesiąt osób, używając sporej ilości sprzętu i spalając około 250 litrów paliwa.

Wakacje 2022 - zdjęcie ilustracyjneWakacje 2022. Od kiedy można się kąpać w morzu?

Zalew Zegrzyński. Pusty skuter dryfował na wodzie. Właściciele odpoczywali na plaży

Po pewnym czasie okazało się, że osoby, które poruszały się skuterem, są na plaży i nie potrzebują żadnej pomocy. - Spokojnie spożywali alkohol - relacjonuje Jaworski. Mężczyźni powiedzieli ratownikom, że spadli ze skutera i ktoś zabrał ich z wody. Natomiast ich skuter miał zabrać z wody ktoś inny.

Następnie udali się na plażę i kontynuowali spożywanie alkoholu. Szef WOPR przestrzega, aby zachować ostrożność podczas odpoczynku nad wodą. Nie uprawiajmy też wodnych sportów po spożyciu alkoholu. - Decyzja, żeby orzeźwić się w wodzie po spożyciu alkoholu bywa tragiczna w skutkach - przestrzegł ratownik WOPR.

Zobacz wideo Morfodynamika plaży
Więcej o: