Pogoda na dziś - piątek 22 lipca. Upał jeszcze z nami zostanie. Niemal w całej Polsce burze

Pogoda w piątek znów zapowiada się upalnie. Maksymalna temperatura powietrza może wynieść do 36 stopni Celsjusza. Ponadto w niemal całym kraju prognozowane są burze. Spokojnie będzie tylko na zachodzie.

Pogoda w piątek znów przyniesie nam wysoką temperaturę i upał, choć wartości na termometrach mogą być nieco niższe niż w czwartek. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - piątek 22 lipca. Temperatura powietrza w Polsce do 36 stopni Celsjusza

W piątek maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 26 do maksymalnie 34 stopni Celsjusza. Najniższej temperatury możemy spodziewać się w Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach i Szczecinie (26 stopni Celsjusza). 29 stopni natomiast będzie w Gorzowie Wielkopolskim.

W pozostałych regionach możemy spodziewać się od 30 stopni Celsjusza w górę. Równo 30 "kresek" będzie na termometrach w Zielonej Górze. O jeden stopień cieplej będzie w Poznaniu. 32 stopni możemy spodziewać się w Bydgoszczy i Toruniu, a 33 st. w Katowicach, Kielcach, Opolu, Rzeszowie i Wrocławiu. 34 stopnie Celsjusza będzie w Krakowie, Lublinie, Łodzi i Warszawie. Najcieplej (36 stopni) ma być w Białymstoku. 

Pogoda. Temperatura powietrza w PolscePogoda. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Upał w Polsce - zdjęcie ilustracyjneAlerty związane z indeksem UV w Polsce - co oznaczają?

Pogoda na dziś - piątek 22 lipca. Burze niemal w całej Polsce

Z prognozy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w piątek w niemal całej Polsce może zagrzmieć. Burz nie przewiduje się jedynie w Lubuskiem, częściowo w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Najliczniej burze mają pojawiać się na północy regionu, a także w obszarze górskim Tatr. Turystom zaleca się więc szczególną ostrożność. 

Psy również potrzebują ochłodzeniaZwierzęta a upał. Zapewnij wodę i cień. Co jeszcze? Fundacje podpowiadają

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: