Małopolska. Rysował samochody przez miesiące. Zatrzymano go, gdy niszczył nieoznakowany radiowóz

W Niepołomicach w województwie małopolskim 59-latek rysował samochody na parkingu przed jednym ze sklepów. Dewastował pojazdy przez dwa miesiące, zanim został złapany na gorącym uczynku. Policjanci zatrzymali go w momencie, gdy niszczył nieoznakowany radiowóz.

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach między 27 maja a 6 lipca otrzymali trzy zawiadomienia w sprawie uszkodzenia pojazdów, poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej ostrym przedmiotem. Do wszystkich incydentów doszło na terenie parkingu jednego ze sklepów w Niepołomicach.

Zobacz wideo Wjechał autem do zbiornika wodnego. Samochód musiała wyciągać straż pożarna

Małopolscy policjanci zatrzymali 59-latka. Rysował nieoznakowany radiowóz 

Do zatrzymania 59-latka doszło 12 lipca, kiedy policjanci prowadzili czynności związane z dewastacją aut w rejonie sklepu w Niepołomicach (woj. małopolskie). "W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który podszedł do ich radiowozu, wyciągnął schowany w odzieży ostry przedmiot i uszkodził radiowóz" - przekazał mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Policjanci zatrzymali mężczyznę - okazało się, 59-latek jest odpowiedzialny także za wcześniejsze przypadki zniszczeń pojazdów w tym miejscu.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Małopolska. Mężczyzna niszczył samochody, "bo jemu też kiedyś ktoś porysował pojazd"

Niepołomiccy śledczy przedstawili 59-latkowi cztery zarzuty dotyczące uszkodzenia pojazdów. Straty związane z porysowaniem samochodów oszacowano na kwotę około 10 tys. zł. "Policjanci zauważyli, że sprawca wybierał pojazdy stojące najbliżej wejścia. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Na pytanie policjantów wyjaśnił, iż niszczył lakier samochodów, bo jemu też kiedyś ktoś porysował pojazd" - zrelacjonował mł. insp. Sebastian Gleń. Za dewastacje pojazdów mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia oraz zapłata odszkodowań za spowodowane zniszczenia. 

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: