Małopolska. W nocy zabrał półtoraroczne dziecko na spacer. Miał prawie 3 promile alkoholu

Mężczyzna, który słaniał się na nogach, spacerował z dzieckiem w wózku. Zwróciło to uwagę przechodniów, którzy powiadomili policję. Okazało się, że 29-latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 17 lipca. Około godz. 23:20 policja otrzymała informację, że na osiedlu Łokietka w Wolbromiu przy targowisku spaceruje mężczyzna, który prowadzi dziecięcy wózek. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, uwagę wzbudziło zachowanie mężczyzny, który miał problemy z utrzymaniem równowagi.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Poznań. Ktoś chciał ukraść karetkę Poznań. Mężczyzna podczas interwencji ratowników chciał ukraść karetkę

Mężczyzna był kompletnie pijany

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci. Kiedy sprawdzili trzeźwość 29-latka, okazało się, że ma on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie "opiekował się" półtoraroczną córeczką - podkreśliła w komunikacie KPP w Olkuszu.

Funkcjonariusze wezwali matkę dziecka. Ta nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego jej mąż w takim stanie i o tej porze wyszedł z dziewczynką na spacer. Kobieta była trzeźwa i zaopiekowała się córeczką.

Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Policja będzie teraz ustalać, czy 29-latek naraził dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zatrzymanie kobiety, która zamknęła dziecko w piwnicy Pijana kobieta zamknęła syna w piwnicy. To nie pierwszy raz

Więcej o: