Pogoda na dziś - czwartek 21 lipca. Upał nie odpuści. Nawet 37 stopni na zachodzie

Pogoda w czwartek 21 lipca w Polsce nie ulegnie dużym zmianom. Wysoka temperatura powietrza się utrzyma. Na zachodzie kraju wyniesie nawet 37 stopni Celsjusza.

Pogoda w czwartek 21 lipca przyniesie nam nieco więcej zachmurzenia niż w środę. "Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze z porywami wiatru do 70 km/h. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni" - podają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w komunikacie.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Lipiec 2019 był najgorętszym miesiącem w historii

Pogoda na dziś - czwartek 21 lipca. Nawet 37 stopni na zachodzie

Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza do 31 stopni Celsjusza na wschodzie i miejscami nad morzem. Podobnie będzie w centrum kraju -  od 28 do 32 stopni Celsjusza. Najcieplej ponownie na zachodzie - tam wskaźniki pokażą około 36 stopni Celsjusza.

Pogoda 21.07.2022Pogoda 21.07.2022 Gazeta.pl

W związku z bardzo wysoką wręcz niebezpieczną temperaturą powietrza, w wielu regionach od wczoraj obowiązują alerty pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed upałem. Obejmują one niemalże cały kraj. Więcej na ten temat:

Pogoda. IMGW ostrzega przed upałem Pogoda. IMGW wydał czerwone alerty przed upałem. Nawet 37 st. C

Wartości TMAX znacznie wyższe niż przeciętnie 

Prognozy na 21 lipca wskazują, że "w całej Polsce wartości TMAX będą znacznie wyższe niż przeciętnie (co najmniej o 3 stopnie Celsjusza). Najwyższe wartości wystąpią w Lesznie i Kaliszu" - poinformowali eksperci IMGW na Twitterze.

"Z analizy danych pomiarowych ze stacji synoptycznych wynika, że tegoroczny lipiec można jak na razie (do 19.07), uznać za miesiąc lekko chłodny termicznie, ze średnią anomalią względem warunków wieloletnich (1991-2020) wynoszącą -0,4 stopni Celsjusza" - tłumaczą w komunikacie.

Wentylator (zdjęcie ilustracyjne) Jak ochłodzić mieszkanie w upały bez klimatyzacji? Tanie sposoby [PORADNIK]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: