Lubelskie. Tragiczny wypadek w Zakrzówku. 13-letnia rowerzystka zmarła na miejscu

13-letnia rowerzystka zginęła we wtorek po tym, jak została potrącona przez samochód osobowy w Zakrzówku (woj. lubelskie). Jej koleżanka z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Za kierownicą auta siedział 22-letni mężczyzna. Był trzeźwy.

Do tragicznego wypadku w Zakrzówku (powiat kraśnicki, województwo lubelskie) doszło we wtorek wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 842. Dwie rowerzystki zostały potrącone przez samochód osobowy w nieoświetlonym miejscu - donosi portal Kraśnik Nasze Miasto. Dwóm pozostałym koleżankom nic się nie stało. 

Zobacz wideo Z pobocza udało się wyjechać, ale uciec przed policją już nie. Pijany kierowca stracił prawo jazdy

Tragiczny wypadek w Lubelskiem. 13-latka zginęła na miejscu

- Rowerami jechały tam cztery dziewczynki. Kierowca osobowej toyoty, 22-latek, potrącił jedną z nich, 13-letnią. Mężczyzna od razu przystąpił do reanimacji rannej dziewczynki, którą niedługo potem przejęła załoga karetki pogotowia. Niestety, pomimo kilkudziesięciominutowej akcji ratunkowej dziewczynki nie udało się uratować - przekazała w rozmowie z "Faktem" oficerka prasowa policji w Kraśniku Katarzyna Glinka.

Druga dziewczynka - 14-letnia - trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami. Została już jednak wypisana do domu - donosi tvn24.pl za PAP

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wypadek w Lubelskiem. Kierowca wyjaśniał, że nie widział rowerzystek

Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym na odcinku wśród pól, który nie jest oświetlony. 22-latek, który kierował pojazdem, tłumaczył, że nie widział rowerzystek. Po wypadku natychmiast podjął reanimację potrąconej nastolatki. Był trzeźwy. Dziewczynka zmarła na miejscu. 

Po wypadku droga była przez kilka godzin zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: