Warszawa. Półprzytomna 13-latka znaleziona w krzakach. Dziewczynka została zgwałcona

Niepełnoletnia dziewczynka została zaatakowana na warszawskim Ursynowie. Sprawcami miało być dwóch nastolatków, którzy wcześniej zaczepiali 13-latkę na placu zabaw. Następnie mieli ją odurzyć i wykorzystać seksualnie.

Jak podaje portal haloursynow.pl, do zdarzenia doszło miesiąc temu - w środę 15 czerwca wieczorem. Anonimowi informatorzy przekazali dziennikarzom portalu, że dwóch 17-latków miało zgwałcić 13-letnią dziewczynkę. 

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Warszawa. 13-latka została zgwałcona niedaleko parku

Z ich informacji wynika, że dziewczynka bawiła się na placu zabaw w parku Przy Bażantarni w Warszawie. Tam zaczęli zaczepiać ją dwaj 17-latkowie. Dziewczynka nagle zaczęła się źle czuć po tym, jak wypiła kupiony przez siebie napój. Jak twierdzą informatorzy, sprawcy mieli dorzucić do butelki jakiś środek.

13-latka zaczęła tracić kontakt z rzeczywistością. Wówczas nastolatkowie zabrali ją w ustronne miejsce przy ulicy Nowoursynowskiej na Natolinie. Następnie ją zgwałcili - jak ustalił "Super Express", lekarze potwierdzili, że nastolatka została wykorzystana seksualnie. Rozebraną do pasa w dół dziewczynkę znaleziono w krzakach. 

Informacja ta została już potwierdzona przez prokuraturę, jednak śledczy nie chcą podawać żadnych szczegółów. - Kierując się dobrem małoletniej pokrzywdzonej nie jest możliwe przybliżenie okoliczności sprawy, jak również szczegółów dotyczących trwającego śledztwa - przekazała portalowi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. 

Aquapark Wrocław12-latek zgwałcony w aquaparku. Prokuratura postawiła zarzuty

Prokuratura potwierdza prowadzenie śledztwa. Zarzuty usłyszała jedna osoba

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów. Jest ono na etapie gromadzenia dowodów. W odróżnieniu do informatorów portalu, śledczy mówią o jednym, a nie dwóch sprawcach. Tożsamość podejrzanego została już ustalona, a 18-latkowi przedstawiono zarzuty z art. 198 kodeksu karnego w zbiegu z art. 200 kk. Jak się okazało, miał to być znajomy pokrzywdzonej.

Art. 198 KK brzmi następująco:

Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 200 KK z kolei brzmi:

Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

***********

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>