Wrocław. 12-latek zgwałcony w aquaparku. Prokuratura postawiła zarzuty podejrzanemu

Wrocławska prokuratura poinformowała o zatrzymaniu Przemysława K. Mężczyzna usłyszał zarzuty w sprawie o zgwałcienie 12-letniego chłopca w toalecie w aquaparku.

Na stronie wrocławskiej prokuratury pojawił się komunikat w sprawie zdarzenia, do którego doszło 16 lipca na terenie Aquaparku przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Chodzi o sprawę gwałtu na małoletnim chłopcu.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Wrocław. Gwałt w Aquaparku. Prokuratura postawiła zarzuty dla Przemysława K.

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Krzyki Zachód w poniedziałek skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego Przemysława K. Mężczyźnie zarzucono, że "poprzez wykorzystanie przewagi fizycznej i przemocy, doprowadził małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego".

Jak przekazała prokuratura, w wyniku tego zdarzenia chłopiec "odniósł obrażenia ciała, które spowodowały u niego uszczerbek na zdrowiu w postaci naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia na czas nie dłuższy niż siedem dni". 

We wtorek 19 lipca sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Śledztwo nadal jest w toku, a szczegóły zdarzenia są ustalane. 

Jak informowały lokalne media, do ataku na 12-latka miało dojść w toalecie aquaparku. Chłopiec został tam zgwałcony przez nieznanego mężczyznę.

************

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD). Przemocy seksualnej doświadczają także chłopcy i mężczyźni. 

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: