Spięcie podczas konferencji Niedzielskiego. Andrusiewicz: Myślałem, że nie ma głupich pytań

- Do tej pory sądziłem, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Muszę zmienić zdanie - powiedział Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji ministra Adama Niedzielskiego w Tarnowskich Górach. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zareagował w ten sposób na słowa o "eksperymentach na dzieciach".

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w Tarnowskich Górach, że w tym tygodniu zostanie ogłoszona decyzja w sprawie drugiej dawki przypominającej przeciw COVID-19 dla osób po 60 roku życia. Druga dawka przypominająca dla osób 60+ jest rekomendowana przez Europejską Agencję Leków.

Zobacz wideo Next Station - Sztuczna Inteligencja

Ta sprawa będzie omawiana między innymi z Radą do spraw COVID-19, która ma jutro [we wtorek - red.] posiedzenia - mówił w Tarnowskich Górach minister Niedzielski. Także zespół ds. wakcynacji przy ministrze zdrowia wyda w tym tygodniu opinię. Chciałem zadeklarować, że najprawdopodobniej w czwartek ogłosimy decyzję, o ile oczywiście wszystkie te opinie będą pozytywne - powiedział minister Adam Niedzielski.

Zdjęcie ilustracyjneKoronawirus. Niemiecki rząd planuje jesień i zimę. Wrócą masczki

Konferencja Niedzielskiego w Tarnowskich Górach. Spięcie po pytaniu o "eksperymenty"

Minister zdrowia uspokajał, że mimo iż w kolejnych państwach w Europie rośnie liczba osób zakażonych COVID-19, obecna fala zakażeń nie przekłada się na dużą liczbę hospitalizacji.

Na konferencji doszło do spięcia między rzecznikiem MZ Wojciechem Andrusiewiczem oraz jedną z osób zadających pytania. -  Mamy wzrost liczby nadmiarowych zgonów, nawet za czasów II wojny tyle nie było. Mamy eksperymenty na dzieciach. Jak pan się z tym czuje? - powiedziała kobieta obecna na konferencji.

- Co do zgonów odsyłam na stronę internetową. Jeżeli chodzi o kolejne pytanie, to do tej pory sądziłem, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Muszę zmienić zdanie - powiedział Andrusiewicz. 

Koronawirus w Polsce - zdjęcie ilustracyjneKoronawirus. 319 nowych przypadków COVID-19. "To o 40 proc. więcej"

Więcej o: