Pogoda na dziś - poniedziałek 18 lipca. Będzie cieplej. Ale to dopiero początek

Pogoda w poniedziałek zapowiada się dość neutralnie i spokojnie. Temperatura powietrza będzie wahać się od 22 do 27 stopni Celsjusza. Przelotnie popada jedynie na północy. To jednak dopiero początek ocieplenia. Od wtorku zacznie się robić upalnie.

Po lipcowym ochłodzeniu, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie, czeka nas zmiana pogody. Od poniedziałku prognozowane jest ocieplenie, w niektórych regionach zza chmur wyjdzie też więcej słońca. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 lipca. Temperatura powietrza do 26 st. C

W poniedziałek maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 22 do 27 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym punktem kraju będzie Białystok (22 st. C), 23 stopnie będzie w Łodzi i Warszawie. Z kolei 24 st. C w Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie i Toruniu.

Do 25 stopni temperatura podskoczy w Katowicach i Krakowie, a do 26 w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Suwałkach i Szczecinie. Najcieplej będzie natomiast we Wrocławiu i Zielonej Górze - tam nawet do 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 lipca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - poniedziałek 18 lipca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Mapka temperatury w EuropiePogoda. Do Włoch nadciąga antycyklon afrykański. W Polsce nawet 36 st. C

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 lipca. Na północy przelotnie popada 

W poniedziałek w większości regionów przeważać będą chmury, więcej przejaśnień pojawi się na południu. Na północy przelotnie popada deszcz, nie przewiduje się burz. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami silny i porywisty z północnego zachodu. 

Na zachodzie warunki biometeorologiczne będą obojętne, a wieczorem pogorszą się do niekorzystnych. W pozostałych regionach biomet będzie korzystny, przejściowo może przechodzić w obojętny. 

Poniedziałkowe ocieplenie to dopiero początek. Już od wtorku temperatura powietrza, szczególnie na zachodzie, podskoczy do blisko 30 stopni Celsjusza. Od środy upał może objąć już niemal wszystkie regiony oprócz wschodnich krańców. Upał utrzyma się co najmniej przez kilka dni. 

Pogoda. Od wtorku znów upalnie - nawet 36 stopni. IMGW przewiduje czerwone i pomarańczowe alertyPogoda. We wtorek wraca upał - nawet 36 stopni. Prognoza zagrożeń IMGW

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: