Polityk PiS mógł paść ofiarą Mariusza Trynkiewicza? "Wyskoczył i zaczął nas gonić"

- Miałem siedem, może osiem lat. Wracałem z kolegami ze stadionu Polonii, a po drodze na osiedle były pola... Nagle Trynkiewicz wyskoczył i zaczął nas gonić - tak dramatyczne wydarzenia z dzieciństwa wspomina jeden z polityków PiS.
Zobacz wideo Biedroń: Kościół to jedyna instytucja na świecie z systemem ochrony pedofilii

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Lorek. Przyznał, że jako dziecko mógł paść ofiarą groźnego gwałciciela i mordercy. Chodzi o Mariusza Trynkiewicza, który dokonał serii przerażających zbrodni 34 lata temu.

Polityk jako dziecko mieszkał w pobliżu oprawcy. - On był moim sąsiadem z bloku naprzeciwko. Mieszkałem na trzecim piętrze, oni na parterze. To z drugiej strony był świetnie zapowiadający się nauczyciel ze zdolnościami plastycznymi i z dobrym pędzlem. Wywodzący się z dobrego domu, z kochającą bardzo mamą, ale z czymś, co mu się zrodziło w głowie i było złem - stwierdził w rozmowie cytowanej przez Onet.  

Polityk PiS: Trynkiewicz nas gonił

Parlamentarzysta przyznał, że Trynkiewicz gonił go wraz z grupą dzieci. - Miałem siedem, może osiem lat. Wracałem z kolegami ze stadionu Polonii, a po drodze na osiedle były pola... Nagle Trynkiewicz wyskoczył i zaczął nas gonić. Uciekając, zgubiłem buciki i nie miałem zamiaru wracać. Polityk przyznał, że doświadczenie było traumatyczne, a jeden z jego przyjaciół do dziś nie może się pozbierać z powodu tamtego wydarzenia. 

Mariusz Tynkiewicz dokonał jednej z najstraszniejszych zbrodni w historii Polski. Skazany na karę śmierci, zamienionej później na 25 lat pozbawienia wolności, za zabójstwo 4 chłopców w lipcu 1988 roku. Jego ofiary miały od 11 do 12 lat. Zwabił je do mieszkania, wykorzystał seksualnie, zamordował, a następnie ciała wywiózł do lasu, gdzie je podpalił. Na zwłoki natrafił grzybiarz. 

'Wrzucili dziecko do wody jak małego kotka'. Morderstwa, które wstrząsnęły Polską"Wrzucili dziecko do wody jak małego kotka". Morderstwa, które wstrząsnęły Polską

Kim jest Mariusz Trynkiewicz?

Odbywanie kary za zbrodnie powinno nastąpić w lutym 2014 roku. Funkcjonariuszy służby więziennej odkryli jednak w celi Trynkewicza nieprzyzwoitej treści - rysunki i zdjęcia. Według śledczych miały charakter pedofilski. Trynkiewicz na chwilę wyszedł na wolność, jednak za sprawą tzw. ustawy o bestiach został skierowany do ośrodka w Gostyninie. Trafiają tam przestępcy seksualni. W 2021 roku został skazany przez Sąd Rejonowy w Gostyninie na 6 lat pozbawienia wolności posiadanie pornografii dziecięcej

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: