Pogoda na dziś - piątek 15 lipca. Dużo chmur, możliwe ochłodzenie i deszcz

Piątek będzie pochmurny w całym kraju. Będzie też chłodno, miejscami wystąpią burze oraz przelotne opady deszczu. Burzom towarzyszyć będzie silny wiatr w porywach nawet do 60 km/h.

Polska znajduje się obecnie na skraju niżu znad Zatoki Botnickiej. Klin wyżu z centrum nad Atlantykiem pojawi się jedynie nad krańcami południowo-zachodnimi. Chłodny front atmosferyczny nadciągnie z północnego zachodu na południowy wschód. Tak więc przed frontem nadciągnie do nas ciepłe powietrze, natomiast za nim ponownie napłynie chłodne.

Więcej podobnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - piątek 15 lipca. Zachmurzenie w całym kraju, utrzyma się również w nocy

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazują, że nocy z piątku na sobotę również będzie występować zachmurzenie umiarkowane i małe. Na północy kraju wystąpią przelotne opady deszczu, nad morzem suma opadów może przekroczyć nawet 10 mm. Na wybrzeżu możliwe burze. Minimalna temperatura w kotlinach górskich może wynieść od 7 st. C oraz do 9 st. na północnym wschodzie. Od dolnego Śląska po Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, aż po Podkarpackie mogą wystąpić przelotne opady deszczu, które przyniosą również grad - informuje portal dobrapogoda24.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - piątek 15 lipca. Temperatura powietrza maksymalnie do 23 stopni C

Najcieplej w piątek będzie w Rzeszowie, Krakowie, Kielcach, Lublinie oraz we Wrocławiu - synoptycy zapowiadają tam temperaturę w okolicach 23 st. C. Nieco chłodniej będzie w Katowicach, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Zielonej górze, Bydgoszczy i Białymstoku - temperatura wyniesie tam około 20 st. C. Najchłodniej będzie na Pomorzu, w okolicach Gdańska i Olsztyna, gdzie słupki rtęci nie pokażą więcej niż 19 st.C.

Pogoda na dziś - piątek 15 lipcaPogoda na dziś - piątek 15 lipca Gazeta.pl

Więcej o: