Pogoda na dziś - piątek 15 lipca. Dużo chmur, możliwe ochłodzenie i deszcz

Piątek będzie pochmurny w całym kraju. Będzie też chłodno, miejscami wystąpią burze oraz przelotne opady deszczu. Burzom towarzyszyć będzie silny wiatr w porywach nawet do 60 km/h.

Polska znajduje się obecnie na skraju niżu znad Zatoki Botnickiej. Klin wyżu z centrum nad Atlantykiem pojawi się jedynie nad krańcami południowo-zachodnimi. Chłodny front atmosferyczny nadciągnie z północnego zachodu na południowy wschód. Tak więc przed frontem nadciągnie do nas ciepłe powietrze, natomiast za nim ponownie napłynie chłodne.

Więcej podobnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Deszcz / zdjęcie ilustracyjnePogoda dzieli Polskę na pół. IMGW ostrzega przed ulewami i wichurami

Pogoda na dziś - piątek 15 lipca. Zachmurzenie w całym kraju, utrzyma się również w nocy

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazują, że nocy z piątku na sobotę również będzie występować zachmurzenie umiarkowane i małe. Na północy kraju wystąpią przelotne opady deszczu, nad morzem suma opadów może przekroczyć nawet 10 mm. Na wybrzeżu możliwe burze. Minimalna temperatura w kotlinach górskich może wynieść od 7 st. C oraz do 9 st. na północnym wschodzie. Od dolnego Śląska po Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, aż po Podkarpackie mogą wystąpić przelotne opady deszczu, które przyniosą również grad - informuje portal dobrapogoda24.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - piątek 15 lipca. Temperatura powietrza maksymalnie do 23 stopni C

Najcieplej w piątek będzie w Rzeszowie, Krakowie, Kielcach, Lublinie oraz we Wrocławiu - synoptycy zapowiadają tam temperaturę w okolicach 23 st. C. Nieco chłodniej będzie w Katowicach, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Zielonej górze, Bydgoszczy i Białymstoku - temperatura wyniesie tam około 20 st. C. Najchłodniej będzie na Pomorzu, w okolicach Gdańska i Olsztyna, gdzie słupki rtęci nie pokażą więcej niż 19 st.C.

Pogoda na dziś - piątek 15 lipcaPogoda na dziś - piątek 15 lipca Gazeta.pl

Skutki ulewy - zdjęcie ilustracyjnePogoda. IMGW wydało najwyższe, czerwone alerty dla wschodniej Polski

Więcej o: