Toruń. Rowerzysta potrącił dwulatka i uciekł. Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) wciąż szukają rowerzysty, który potrącił dwuletniego chłopca, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mimo że od zdarzenia minęły niemal dwa miesiące, policjantom do tej pory nie udało się ustalić personaliów sprawcy.

Do zdarzenia doszło 25 maja tego roku około godz. 16.50 na ul. Szerokiej 7 w samym centrum miasta - na toruńskiej starówce (woj. kujawsko-pomorskie). Mężczyzna, który jechał na rowerze, potrącił dwuletniego chłopca, po czym uciekł z miejsca wypadku

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jawor. 27-latek driftował na rondzie przy Placu Wolności w Jaworze

Toruń. Rowerzysta potrącił dwulatka i uciekł. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu

Dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

Warto podkreślić, że na starym mieście obowiązują bardzo konkretne zasady poruszania się rowerami. Kierujący nie mogą jeździć po ul. Szerokiej na odcinku od Rynku Staromiejskiego do ulic Szczytnej, Łaziennej i Mostowej - przypomina lokalny portal Toruń Nasze Miasto, powołując się na Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

- Uczestnik ruchu łamiący przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym naraża się na otrzymanie z tego tytułu mandatu od straży miejskiej lub policji - mówią urzędnicy z toruńskiego ratusza.

Policja prosi o pomoc

Policjanci z komisariatu Toruń-Śródmieście prowadzą postępowanie dotyczące potrącenia dwuletniego chłopca i apelują o pomoc w odnalezieniu sprawcy.

"Funkcjonariusze proszą osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach o kontakt z Komisariatem Policji Toruń-Śródmieście. Informacje można przekazać anonimowo pod numerem 47 754 24 52 lub 112 (nr sprawy P-5742/22) lub na komisariacie Toruń Śródmieście przy ul. PCK 2" - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jak dodają funkcjonariusze, informacje można przekazać anonimowo.

Poszukiwany mężczyzna. Podejrzany o uszkodzenie mieniaPolicja pyta "rozpoznajesz?" i publikuje zdjęcie wandala z Koła [WIDEO]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: