Mazowieckie. Wypadek na krajowej "siódemce". Łoś wbiegł pod koła samochodu. 33-latek nie żyje

Na drodze krajowej nr 7 doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy uderzył w łosia, który wbiegł pod jego koła. Pasażer auta zginął na miejscu, a kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez tereny zalesione.

Do wypadku doszło w środę 13 lipca ok. godziny 3.20 na drodze krajowej nr 7 na 316 kilometrze w miejscowości Niepiekła gm. Załuski - pas w kierunku Warszawy. Jak ustalili policjanci, na prostym odcinku drogi wprost pod nadjeżdżający samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn, nagle wbiegł łoś.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dąbrowa Górnicza. Babcia z wnukiem potrąceni na przejściu dla pieszych

Wypadek na krajowej "siódemce". Nie żyje 33-letni pasażer

W wypadku zginął pasażer - 33-letni mieszkaniec pow. płońskiego. 29-letni kierowca, także mieszkaniec pow. płońskiego, z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala w Płońsku (woj. mazowieckie).

"Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Na miejscu wykonano czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji.

Częstochowa. Położył się na pasach, zginął pod kołami autaCzęstochowa. Policja ustaliła tożsamość mężczyzny, który położył się na pasach

Apel policji. Zachowaj szczególną ostrożność

Coraz częściej na drogach dochodzi do kolizji pojazdów z łosiami. Policjanci apelują o to, aby kierowcy, przejeżdżając przez tereny zalesione, zwracali szczególną uwagę na dzikie zwierzęta, które w każdej chwili mogą wbiec na jezdnię.

- Łoś to zwierzę niezwykle ciekawskie, niebojące się człowieka. Dlatego, jeśli wyjdzie na drogę, to może na niej stać dosyć długo. Może się też dziwnie zachować w reakcji na światła samochodu. Mijając łosia, trzeba więc zachować daleko idącą ostrożność - mówi dr hab. Mirosław Ratkiewicz, biolog z Uniwersytetu w Białymstoku, którego cytuje Prawo Drogowe.

Policyjne zatrzymanie (zdjęcie ilustracyjne)Poznań. Nożownik grasował w tramwajach i groził pasażerom. Był pijany

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: