Jantar. Pięć osób porwanych przez falę, jedna nadal poszukiwana. Trwa akcja ratunkowa

Pięć osób topiło się w morzu przy plaży w miejscowości Jantar (woj. pomorskie). Cztery osoby udało się wyciągnąć na brzeg. Trwają poszukiwania piątej osoby.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową oficer prasowy KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim kpt. Jakub Czaplicki, przed godziną 13 służby zostały poinformowane o zaginięciu w wodzie jednej osoby.

Mykonos - zdjęcie ilustracyjneGrecja. Dwie 22-latki miały zostać zgwałcone podczas wakacji na Mykonos

Akcja ratunkowa w Jantarza. Trwają poszukiwania jednej osoby

Według relacji Czaplickiego osoby postronne utworzyły na plaży w Jantarze tzw. łańcuch życia. - Cztery osoby, które brały udział w tych poszukiwaniach znalazły się pod wodą - relacjonował.

Osoby, które utworzyły łańcuch życia, udało się wyciągnąć z wody. Dwie z nich były nieprzytomne. Po reanimacji zostały przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala. 

Częstochowa. Położył się na pasach, zginął pod kołami autaCzęstochowa. Policja ustaliła tożsamość mężczyzny, który położył się na pasach

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Ratownicy wciąż prowadzą poszukiwania jednej osoby zaginionej. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. Z Elbląga jedzie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego. 

Służby ostrzegają, że dziś w Jantarze są bardzo wysokie fale. Wywieszono również czerwoną flagę.

Zobacz wideo Sprzątanie plaży w Jastarni
Więcej o: