Bydgoszcz. 78-latka straciła 100 tys. zł. Oszust podał się pracownika szpitala. Poznajesz go?

Do mieszkanki Bydgoszczy zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją o rzekomym wypadku jej syna. Tym sposobem wyłudził od 78-latki 100 tys. złotych na pokrycie kosztów leczenia. Policja poszukuje oszusta i publikuje wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

78-letnia mieszkanka Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) straciła w wyniku oszustwa 100 tys. złotych. Mężczyzna podał się za pracownika szpitala, a następnie zjawił się w mieszkaniu kobiety. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który prawdopodobnie jest powiązany z całą sprawą.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Strajk kierowców komunikacji miejskiej w Bydgoszczy Bydgoszcz. Strajk w MZK trwa. Po odszkodowania ratusz odsyła do spółki

Bydgoszcz. 78-latka straciła 100 tys. zł. Oszust podał się pracownika szpitala

Mężczyzna zadzwonił do kobiety 6 lipca, podając się za pracownika szpitala i przekazał 78-latce, że jej syn miał wypadek. Poinformował również, że potrzebna jest spora ilość pieniędzy, które pokryją jego leczenie oraz operację. Następnie pojawił się w jej mieszkaniu i odebrał od niej 100 tys. złotych - poinformowała komisarz Lidia Kowalska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z popełnionym przestępstwem.

Zobacz wideo Bydgoszcz. 78-latka straciła 100 tys. zł. Oszust podał się pracownika szpitala. Rozpoznajesz go?

Bydgoszcz. 78-latka straciła 100 tys. zł. Policja poszukuje sprawcy

Policjanci z Bydgoszczy zabezpieczyli nagranie z monitoringu, który znajdował się w pobliżu mieszkania seniorki. Widać na nim mężczyznę, który prawdopodobnie ma związek ze sprawą. Podejrzewany mężczyzna jest ubrany na czarno i ma założone okulary przeciwsłoneczne. Rozmawia przez telefon i przemieszcza się po chodniku obok jednego z bloków.

Policja przekazuje, że wszelkie informacje można przekazać osobiście w komisariacie przy ulicy Broniewskiego 12 lub pod numerem telefonu: 47 751 13 62. Przez całą dobę można dzwonić pod numer 47 751 13 59 lub 112, powołując się na znak sprawy L.dz. III Kr 2604/22.

Zdjęcie ilustracyjne Miłość, która była obsesją. Morderca Joanny S. był na pierwszych stronach akt

Więcej o: