Katowice. Ryszard Bogucki, zabójca "Pershinga" odsiedział 21 z 25 lat. Nie wyjdzie ani dzień wcześniej

"Skazany za zabójstwo Ryszard Bogucki nie wyjdzie na wolność przed upływem terminu całej kary - zdecydował Sąd Apelacyjny w Katowicach" - poinformował na Twitterze PAP. W czerwcu Sąd Okręgowy w Częstochowie zwolnił Boguckiego z odbywania pozostałej części kary 25 lat pozbawienia wolności. Zażalenie na to złożyła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Częstochowie z 6, czerwca Ryszard Bogucki został warunkowo zwolniony z odbywania reszty kary pozbawienia wolności. Koniec kary zabójcy "Pershinga" (Andrzeja Kolikowskiego) przypada na 2026 rok. Swoją decyzję sąd umotywował tak: "skazany odbył już karę w takim wymiarze, że dalsze oddziaływanie resocjalizacyjne nie rokuje większych postępów". 

Zobacz wideo Policja aresztowała 34-latka podejrzanego o zabójstwo. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

Katowicki sąd: Zabójca "Pershinga" Ryszard Bogucki nie wyjdzie przedwcześnie z więzienia

Jednak decyzję w tej sprawie negatywnie zaopiniował wicedyrektor Zakładu Karnego w Herbach oraz prokurator z uwagi na "negatywną prognozę kryminologiczno-społeczną" - poinformował w czerwcu PAP. Na decyzję sądu zażalenie złożyła częstochowska prokuratura, która argumentowała, że Ryszard Bogucki nie przyznał się do przestępstw oraz nie okazał skruchy. Sąd Apelacyjny w Katowicach zdecydował we wtorek, że zabójca "Pershinga" nie wyjdzie na wolność przed upływem terminu całej kary. 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl

Od zabójstwa "Pershinga" minęły 22 lata

Najpoważniejszym przestępstwem Ryszarda Boguckiego było zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego, ps. Pershing. Mężczyzna został zamordowany 5 grudnia 1999 roku w Zakopanem. Gangster Ryszard Bogucki za zabójstwo "Pershinga" został skazany w 2003 r. na karę 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok ten stał się prawomocny w 2004 r. Według zeznań świadków oraz uczestnika zabójstwa Adama K. ps. Dziadek, a także dzięki innym relacjom i dowodom w sprawie sąd uznał, że Bogucki zastrzelił Kolikowskiego na parkingu przed Hotelem Kasprowy. 

*********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: