Lesznowola. Kobieta wiozła pijanego męża na dachu samochodu. Mężczyzna doznał urazu głowy

Piaseczyńska policja otrzymała nietypowe zgłoszenie. Pewna 25-latka przewoziła na dachu samochodu swojego męża. Teraz kobieta odpowie za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie (woj. mazowieckie) poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w gminie Lesznowola. Pewne małżeństwo wykazało się dużą nieodpowiedzialnością.

Zobacz wideo Lubartów. Mężczyzna wskoczył na dach samochodu. Kierowca przewiózł go ulicami aż pod samą komendę

Mazowieckie. Wiozła męża na dachu samochodu. Mężczyzna był nietrzeźwy

Jak przekazała policja, w nocy funkcjonariusze odebrali zgłoszenie dotyczące upadku z dachu samochodu. Gdy służby przybyły na miejsce, okazało się, że 25-letnia kobieta wiozła na dachu pojazdu swojego męża. Mężczyzna spadł na ziemię. "Cała historia zakończyła się upadkiem i urazem głowy, jednak dobrze wiemy, że mogła skończyć się tragedią!" - podkreśla policja. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lubartów. Mężczyzna wskoczył na dach samochodu i odmówił zejścia. Kierowca odwiózł go pod komendę30-latek nie chciał zejść z samochodu. Kierowca zawiózł go pod komendę [WIDEO]

Kobieta została poddana badaniu stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 25-latka nie była pod wpływem alkoholu. Inaczej sytuacja ma się jednak w przypadku jej męża, u którego wykryto ponad dwa promile. Teraz sprawą zajmują się policjanci z zespołu ds. wykroczeń. Kobieta odpowie za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym. 

Zagrożenie bezpieczeństwa na drodze według polskiego prawa

Artykuł 86. Kodeksu wykroczeń podaje, że "kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny". W przypadku gdy dodatkowo dochodzi do "naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia innej osoby" sprawca może otrzymać grzywnę w wysokości nie niższej niż 1500 zł. 

Komenda Powiatowa Policji w ChrzanowieAtak nożownika na komendzie policji w Chrzanowie. Padły strzały

Więcej o: