Małopolska. Bohater taśm i krewny Obajtka miał potrącić 15-latkę. "Krzyczał, żeby go puścić"

W sobotę w Małopolsce doszło do wypadku, w którym poszkodowana została 15-letnia dziewczyna. Kierowca, który potrącił nastolatkę, próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak został schwytany przez świadków. Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że sprawcą ma być daleki wuj Daniela Obajtka, który jest jednym z bohaterów tzw. taśm prezesa Orlenu.

Informację o wypadku potwierdziła rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Do zdarzenia doszło w sobotę 9 lipca o godzinie 19. 

Zobacz wideo Niebezpieczne wypadki - w tym roku niektórym kierowcom zabrakło wyobraźni

Małopolska. 72-letni kierowca potrącił 15-latkę i próbował uciec. Sprawcą ma być wuj Daniela Obajtka

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łęki. Na przejściu dla pieszych została potrącona 15-letnia dziewczynka przez kierowcę osobowego BMW. Odniosła lekkie obrażenia ciała - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Barbara Szczerba. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a kierujący osobówką 72-latek został ukarany mandatem.

- Krzyczał, żeby go puścić. Ludzie, którzy widzieli wypadek, musieli zablokować mu drogę ucieczki własnymi samochodami. Nie zamierzał też udzielić tej dziewczynce pomocy, nie wezwał karetki - mówi w rozmowie z "SE" świadek zdarzenia. 

Z nieoficjalnych ustaleń dziennika wynika, że wspomnianym kierowcą ma być Roman L. - przedsiębiorca, najbogatszy człowiek w gminie, a prywatnie wuj Daniela Obajtka. Mężczyzna od lat skonfliktowany jest z obecnym prezesem Orlenu. Roman L. był też jednym z bohaterów tzw. taśm Obajtka, które zostały upublicznione w 2021 roku. 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemysław Czarnek na uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia MaryjaŚmietanka PiS na Pielgrzymce Radia Maryja. Kto był na Jasnej Górze? [ZDJĘCIA]

Kim jest wuj Daniela Obajtka?

Wuj Daniela Obajtka był szefem firmy Elektroplast, w której pierwsze zawodowe kroki stawiał przyszły prezes Orlenu. Początkowo wuj był zadowolony z jego pracy, jednak po pewnym czasie ich relacje zaczęły się psuć. Daniel Obajtek po pracy w Elektroplaście wygrał wybory na wójta Pcimia. 

Kilka lat później prokuratura postawiła Obajtkowi zarzut narażenia Elektroplastu na straty przez fikcyjny zakup granulatu do rur. Według ustaleń śledczych przyniosło mu to 700 tys. zł korzyści majątkowej. W 2017 roku prokuratorskie postępowanie zostało nagle umorzone.

Daniel Obajtek.Obajtek wciąż bez weryfikacji służb. Nieoficjalnie: ABW nie może się doprosić

- W ciągu jednego roku pełnienia funkcji wójta Pcimia, dochody Daniela Obajtka wyniosły 153 tys. zł i 30 tys. zł z wynajmu nieruchomości. Po odliczeniu podatku, jego wynagrodzenie wynosiło 130 tys. zł, a wydał ponad 900 tys. - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa, który złożył do prokuratury wniosek o zbadanie oświadczeń majątkowych Obajtka. 

Więcej na temat tzw. taśm Obajtka w artykułach poniżej:

Więcej o: