Operator TVP zwyzywał rowerzystę. Stacja odpowiada: Reakcja sprowokowana obelgami

Do sieci trafiło nagranie, na którym pracownik Telewizji Polskiej wulgarnie odnosi się do rowerzysty. - Jesteś sku******m - słychać na wideo. TVP w oświadczeniu twierdzi, że operator stacji sam został sprowokowany obelgami.

Nagranie, które krąży po Twitterze, trwa 11 sekund. Nie wiadomo, jak wyglądał początek spotkania operatora z rowerzystą. We fragmencie uchwycona została tylko wulgarna wiązanka pracownika TVP

- Ja jestem Polakiem, a ty jesteś sku******m, Sowietem albo Niemcem chyba j*****m - mówi mężczyzna z mikrofonem TVP3 Warszawa i kamerą. - Idź zwal konia pod TVN-em - dodaje i odchodzi. 

Operator TVP zwyzywał mężczyznę. Telewizja odpowiada: Emocjonalna reakcja, sprowokowana

W rozmowie z press.pl sprawę skomentowało biuro prasowe TVP.  "Niestety opublikowany fragment pokazuje tylko wyselekcjonowaną część zdarzenia w postaci odpowiedzi współpracownika TVP, pomijając jego początek i tym samym przyczynę" - twierdzi stacja.

Zobacz wideo Jawor. 27-latek driftował na rondzie przy Placu Wolności w Jaworze

"Z uzyskanych wyjaśnień wynika, że zarejestrowana reakcja naszego współpracownika była emocjonalna, gdyż została sprowokowana obelgami ze strony autora nagrania. Do dokonania pełnej oceny zdarzenia niezbędne jest przeanalizowanie nagrania całości zdarzenia, a nie tylko jego wybranego fragmentu" - czytamy w cytowanym oświadczeniu. 

Dalej, jak podaje portal, TVP stwierdziła, że "stanowczo sprzeciwia się wszelkim formom przemocy w przestrzeni publicznej".

Więcej o: