Lubelskie. Sanepid zamyka kąpielisko w Nieliszu. Na brzegu znaleziono martwe szczeżuje

Moczydło, kąpielisko w Nieliszu niedaleko Zamościa, zostanie zamknięte. To jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w woj. lubelskim. Na plaży znaleziono martwe szczeżuje.

Kąpielisko w Nieliszu (powiat zamojski) to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych mieszkańców województwa lubelskiego. Teraz kąpiele tam będą jednak niemożliwe. Powodem są martwe szczeżuje znalezione na plaży. To największe słodkowodne małże, które można spotkać w wielu zbiornikach w Polsce. Sanepid uznał, że stanowią zagrożenie dla plażowiczów. 

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Kąpielisko w Nieliszu zamknięte. Powodem martwe szczeżuje

Kąpielisko w Nieliszu znajduje się około 20 km od Zamościa. Latem wielu mieszkańców Lubelszczyzny spędza tam czas na plaży, zwłaszcza w upalne dni. Nielisz to też popularny kierunek wśród turystów.  O zamknięciu kąpieliska Moczydło poinformował 8 lipca urząd gminy i zarządcy plaży. Komunikat pojawił się też na Facebooku. 

W związku z nadmiernym wypływem obumarłych szczeżuj wielkich na zbiorniku Nielisz, będącym w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, w trosce o bezpieczeństwo kąpiących się, kąpielisko Moczydło w Nieliszu zostanie zamknięte do odwołania

- informuje komunikat. 

Lubelskie. Kiedy będzie otwarte kąpielisko w Nieliszu? 

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy plażowicze będą mogli ponownie korzystać z kąpieliska w Nieliszu. "Dziennik Wschodni" poinformował, że 10 lipca sanepid ponownie pobrał próbki z kąpieliska. Badania mają wykazać, co powoduje wymieranie małż oraz odpowiedzieć na pytanie, czy woda w zbiorniku jest bezpieczna dla ludzi. 

****************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: