Bełchatów. Nawoływał w internecie do zabójstwa Dudy i Morawieckiego. Sprawą zajęło się ABW

Na trzy miesiące do aresztu trafił Piotr U., który publikował w sieci obraźliwe i wulgarne wpisy na temat niektórych urzedujących polityków. Mężczyznę zatrzymała w Bełchatowie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ze względu na fakt, że Piotr U. miał nawoływać do zabójstwa prezydenta i premiera. On sam tłumaczył, że jedynie wyrażał swojego poglądy.

Śledztwo w sprawie internetowych wypowiedzi mężczyzny prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak informuje Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymany w Bełchatowie Piotr U. "za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook publikował obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w stronę urzędującego Prezydenta RP".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Ponadto Piotr U. poprzez swoją aktywność w mediach społecznościowych nawoływał do zabójstwa Prezydenta i Premiera RP oraz funkcjonariuszy policji" - czytamy.

Zobacz wideo Zobacz także: Wypadek w Sandomierzu. Dostawczak z pijanym 38-latkiem za kierownicą dachował

Bełchatów. Akcja ABW ws. wpisów dotyczących prezydenta i premiera

Mężczyźnie postawiono zarzuty publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa prezydenta, premiera i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia prezydenta.

Piotr U. nie przyznał się do winy. Powiedział śledczym, że wyrażał jedynie swoje poglądy i nikogo nie obrażał. Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

"Piotr U. jest pierwszym podejrzanym w tej sprawie. Sprawa jest rozwojowa" - zaznacza ABW.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: