Osiniec. 9-letnia dziewczynka topiła się w przydomowym basenie. Nie żyje

Nie żyje 9-letnia dziewczynka z Osińca (woj. wielkopolskie), która tydzień temu tonęła w przydomowym basenie. Dziecko zmarło w niedzielę w poznańskim szpitalu.

Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło 4 lipca po południu w Osińcu (woj. wielkopolskie, pow. gnieźnieński). 9-letnia dziewczynka pod nieuwagę opiekunki weszła do przydomowego basenu i zaczęła się topić. Policja podaje, że basen był przykryty plandeką, którą dziecko najpewniej samo odsunęło.

Osiniec. Dziewczynka tonęła w basenie. Na pomoc ruszyła policjantka

Kiedy opiekunka zauważyła, że 9-latka tonie, natychmiast wyciągnęła ją z wody i wybiegła na drogę szukać pomocy. Zareagowała przejeżdżająca tamtędy policjantka po służbie, która udzieliła dziewczynce pierwszej pomocy i wezwała pogotowie. Dziecko w ciężkim stanie zostało przewiezione do szpitala w Gnieźnie, a następnie trafiło do placówki w Poznaniu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Poznań. 9-latka z Osińca nie żyje

"Głos Wielkopolski" podawał, że dziewczynka przebywała na oddziale intensywnej terapii - nie była w stanie samodzielnie oddychać, a jej stan określano jako krytyczny.

Zobacz wideo Chłopiec tonął na środku zatłoczonego basenu. Wokół spokojnie pływali inni ludzie

Mimo wysiłków personelu medycznego życia dziecka nie udało się uratować. Urszula Łaszyńska, rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu przekazała w rozmowie z TVN24, że 9-latka zmarła w niedzielę po południu.

Policja apeluje do rodziców: "W upały, kto tylko może, rozkłada na podwórku basen. Apelujemy - pilnujcie dzieci, które są w pobliżu zbiorników wodnych, nawet jeśli te są bardzo płytkie".

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: