Jacek Jaworek rok od zbrodni wciąż poszukiwany. Śledztwo przedłużone, są też portrety progresywne

Przedłużono śledztwo w sprawie morderstwa w Borowcach, do którego doszło 10 lipca 2021 roku. Prokuratura w Częstochowie otrzymała w piątek zgodę Prokuratury Regionalnej w Katowicach na przedłużenie jej o trzy miesiące. Podejrzewany o morderstwo Jacek Jaworek, mimo że jest poszukiwany przez policję od roku, nadal jest nieuchwytny.

Do morderstwa w Borowcach (woj. śląskie) doszło w nocy z 9 na 10 lipca ubiegłego roku. Tamtej nocy Jacek Jaworek miał zamordować swojego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Jedynie młodszemu synowi małżeństwa udało się ujść z życiem. 13-letni chłopak, najpierw schował się przed wujem, a następnie uciekł przez okno. 

Zobacz wideo Policja aresztowała 34-latka podejrzanego o zabójstwo. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

Prokuratura w Częstochowie przedłuża śledztwo w sprawie Jacka Jaworka 

Prokuratura w Katowicach zezwoliła Prokuraturze z Częstochowie na przedłużenie śledztwa do 10 października 2022 roku w sprawie morderstwa, do którego doszło latem 2021 roku - donosi Radio Katowice.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przekazał w rozmowie z Onetem, że w sprawie przesłuchano już blisko 100 świadków. - Wśród nich są mieszkańcy Borowców, członkowie rodziny, w tym 13-letni Gianni, ocalały syn ofiar oraz inne osoby, które mogły mieć wiedzę na temat zdarzenia lub miejsca pobytu Jacka Jaworka - wyjaśnił prokurator

Po kontroli drogowej kierująca autem mieszkanka Lisewa oraz jej pasażer trafili do policyjnego aresztu Zabójstwo prof. AGH Jana Targosza. Prokuratura postawiła zarzut

Policja z Częstochowy opublikowała portrety progresywne Jacka Jaworka 

Choć od morderstwa mija właśnie rok, to podejrzewany Jacek Jaworek nadal ukrywa się przed policją. W związku z tym biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach przygotował portrety progresywne poszukiwanego mężczyzny, które pokazują, jak obecnie może wyglądać Jacek Jaworek.  "Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez śląską policję pod koniec czerwca tego roku. 

34-latek zaatakował kochanka partnerki Nowa Sól. Napadł na partnerkę i jej kochanka. Tragiczny finał awantury

Jacek Jaworek jest także poszukiwany poza Polską. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania, a  Interpol wysłał za nim czerwoną notę, oznacza to, że informacja o koniecznym zlokalizowaniu oraz tymczasowym aresztowaniu mężczyzny została przesłana organom ścigania na całym świecie.  

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: