Kalisz. Brutalne pobicie 59-latka. Policja ustaliła sprawców - jest nimi grupa 15-latków

Kaliska policja ustaliła sprawców brutalnego pobicia 59-letniego mężczyzny. Okazała się nimi grupa 15-latków. Teraz o dalszym losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd.

Komenda Miejska Policji w Kaliszu poinformowała w piątek 8 lipca o pobiciu, do którego doszło jeszcze 29 czerwca. Sprawa nie była wcześniej ujawniana.

Zobacz wideo Pojechał prosto na rondzie. Dosłownie. Wylądował w krzewach na wysepce

Kalisz. Brutalne pobicie 59-latka. Mężczyzna doznał m.in. złamań twarzoczaszki

Jak prekazała policja, 29 czerwca na terenie powiatu kaliskiego doszło do pobicia 59-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w jednym z okolicznych pustostanów. W jego wyniku mężczyzna odniósł liczne obrażenia, w tym złamania twarzoczaszki, krwiaki i obrzęki. 59-latek zgłosił się na oddział ratunkowy kaliskiego szpitala. Tam została mu udzielona pomoc. Policja podkreśla jednak, że obrażenia zadane mężczyźnie przez sprawców, mogły zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O krok od czołówki - policjantka zjechała na przeciwległy pas. Komenda w Pucku komentuje. Zdjęcie ilustracyjne Lublin. Trzech 14-latków pobiło rówieśnika. Przyłożyli mu nóż do szyi

Kaliska policja ustaliła sprawców ataku na 59-latka. Okazali się nimi 15-latkowie

5 lipca policjantom z zespołu ds. nieletnich udało się ustalić sprawców ataku. Okazała się nimi grupa 15-latków z powiatu. Jak podają służby, "nieletni, działając wspólnie i w porozumieniu, naprzemiennie uderzali pięściami oraz kopali pokrzywdzonego po całym ciele". Zebrany materiał został przekazany do Sądu Rejonowego w Kaliszu. Teraz to Wydział Rodzinny i Nieletnich podejmie decyzję o dalszym losie nastolatków.

Zgodnie z Kodeksem karnym odpowiedzialności karnej podlegać mogą osoby, które ukończyły 17 lat. W szczególnie drastycznych przypadkach (m.in. morderstwo, ciężki uszczerbek na zdrowiu, zamach na prezydenta RP), gdy "okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają, a w szczególności, jeżeli poprzednio stosowane środki wychowawcze lub poprawcze okazały się bezskuteczne", odpowiedzialność karną ponieść mogą jednak także osoby, które ukończyły 15 lat.

Policja - zdjęcie ilustracyjne Śląsk. Mężczyzna zaatakował 3-latka. Chłopiec zemdlał i upadł na chodnik

Więcej o: