Łódzkie. 24-letnia druhna z OSP Rymanów zginęła w zderzeniu czterech ciężarówek na A1

W tragicznym wypadku na autostradzie A1 w województwie łódzkim zginęła 24-letnia Dominika. Kobieta była druhną Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie. Kobieta prowadziła jedną z ciężarówek, które się zderzyły.

Jak podaje korsosanockie.pl, do tragicznego wypadku doszło w piątek 8 lipca około godziny 13 na autostradzie A1 na wysokości Radomska w województwie łódzkim. Wówczas doszło do zderzenia aż czterech samochodów ciężarowych.

Zobacz wideo Ku przestrodze. Lubuska policja pokazała niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów na przejściach

Radomsko. Tragiczny wypadek na A1. Nie żyje 24-letnia druhna OSP w Rymanowie

Jedną z kierujących okazała się 24-letnia Daria. Młoda kobieta uderzyła w naczepę jadącej przed nią ciężarówki. Ta następnie wjechała w kolejną, która wjechała w tył czwartego tira. Niestety 24-latka zginęła na miejscu.

- Strażacy musieli zabezpieczyć teren zdarzenia i wykonać dostęp do jednej z osób uwięzionej w pojeździe. W toku działań okazało się, że uwięziona w kabinie tira kobieta nie żyje - przekazał rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku kapitan Marek Jeziorski. 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Utonięcia (zdjęcie ilustracyjne)Łódzkie. 17-latek utonął na obozie. Opiekun miał zacierać ślady

Ciało poszkodowanej w wypadku zostanie poddane, decyzją prokuratora, autopsji, która ma wyjaśnić dokładne okoliczności śmierci 24-latki. Później okazało się, że zmarłą kobietą jest druhna jednostki  Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie w województwie podkarpackim. "Żegnaj druhno Dominiko" - napisali strażacy na profilu jednostki w mediach społecznościowych. 

"Do niedawna była czynną strażaczką w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie i brała udział w akcjach ratunkowych. W 2017 roku była też jedną z twarzy Kalendarza Ratowniczego Krosno112.pl. Brała udział w Nocnej Jazdy Ratowników" - napisali strażacy na stronie. 

Na tym odcinku A1 w kierunku do Gdańska jezdnia była zablokowana przez trzy godziny. Korki trwały jeszcze przez następne pięć godzin. 

W gminie Solina mieszkańcy mają problem z niedźwiadkiemPodkarpackie. Niedźwiadek grasuje w gminie Solina. Możliwy odstrzał

Więcej o: