Pogoda na dziś - niedziela 10 lipca. Będzie zimno i deszczowo. Miejscami zagrzmi

Pogoda na dziś - niedziela 10 lipca. Niedzielna aura nie będzie sprzyjać spacerom, ani wypoczynkowi w ogródkach i parkach. Synoptycy prognozują opady deszczu w wielu województwach.

Miejscami oprócz opadów deszczu czekają nas burze. Na północy Polski przewidywane są porywy wiatru do 55 km/h.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na niedzielę 10 lipca. Termometry wskażą maksymalnie 20 stopni

Najcieplej w niedzielę będzie w Białymstoku, tam termometry pokażą 20 stopni. Z kolei o stopień chłodniej będzie w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim oraz mazowieckim. 18 stopni osiągnie temperatura na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce. Termometry w Łodzi, Katowicach, Zielonej Górze oraz Szczecinie pokażą 17 stopni. A najzimniej będzie w województwie warmińsko-mazurskim, tam temperatura wyniesie zaledwie 16 stopni.  

Pogoda na niedzielę 10 lipca. Termometry wskażą maksymalnie 20 stopniPogoda na niedzielę 10 lipca. Termometry wskażą maksymalnie 20 stopni Fot. Gazeta.pl

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

upał w Polsce - zdjęcie ilustracyjnePogoda. Upały już wkrótce wrócą do Polski - kiedy dokładnie?

Pogoda na niedzielę 10 lipca. Będzie pochmurnie i deszczowo

W niedzielę pochmurnie będzie w całym kraju. Choć miejscami pojawią się przejaśnienia - najwięcej słońca będzie na Mazowszu oraz Lubelszczyźnie. Czekają nas również opady deszczu, które pojawią się prawie w całej Polsce. Nad ranem ma padać w województwie mazowieckim, łódzkim, śląskim, dolnośląskim oraz zachodniopomorskim. Po południu opady są prognozowane na północy kraju, na Podkarpaciu, w Małopolsce, Lubelszczyźnie  w Wielkopolsce i na Kujawach. Na południowym wschodzie oraz północy kraju przewidywane są burze

Najsilniej powieje w nad morzem w województwie zachodniopomorskim. Tam w porywach wiatr osiągnie do 55 km/h. W pozostałych regionach porywy nie przekroczą 40 km/h.

Guniak czerwczykGuniak czerwczyk wlatuje do domówi i włosów. Czy jest niebezpieczny?

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: