Jawor. 27-latek driftował na rondzie, aż dymiło. Policji tłumaczył, że "lubi to robić". Zarzuty [WIDEO]

Grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 27-latkowi z powiatu jaworskiego na Dolnym Śląsku, który pod koniec czerwca driftował BMW na rondzie przy placu Wolności w Jaworze. Nagranie popisów mężczyzny trafiło w czwartek do mediów społecznościowych. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili jego tożsamość.

"Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 czerwca br. około godz. 19:30 na rondzie przy Placu Wolności w Jaworze. Na nagraniu opublikowanym w lokalnych mediach społecznościowych widać driftujący po rondzie samochód marki BMW. W tym czasie część aut próbujących przejechać przez skrzyżowanie oczekuje na wjazd, jednak nie decyduje się na podjęcie ryzyka. Po kilku okrążeniach "pirat drogowy" zjeżdża z ronda w kierunku ulicy Dąbrowskiego" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Jaworze.

Jak się okazało, kierowcą był 27-latek, który stwierdził w rozmowie z policją, że po prostu lubi driftować.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Drift na rondzie nie był pierwszym zatargiem z prawem 27-latka. Policjanci ustalili, że z początkiem czerwca br. mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości" - informują funkcjonariusze.

Zobacz wideo Jawor. 27-latek driftował na rondzie

Jawor. 27-latek driftował na rondzie

27-latek usłyszał w piątek dwa zarzuty z kodeksu wykroczeń. Odpowie za stworzenie zagrożenie  bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wprowadzenie pojazdu w niekontrolowany poślizg boczny, za grozi nawet do 3 tys. zł grzywny.

Za jazdę bez uprawnień mężczyźnie grozi grzywna do 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów.

"Nie ma zgody jaworskich policjantów na taką formę łamania przepisów prawa. Sprawcy tego typu wykroczeń, prędzej czy później, ale z pewnością wpadną w ręce stróżów prawa i odpowiedzą za popełnione wykroczenia" - podkreśla oficer prasowa KPP w Jaworze asp. szt. Ewa Kluczyńska.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: