Pogoda na dziś - sobota 9 lipca. Maksymalnie 24 stopnie, deszcz i burze

Pogoda w sobotę 9 lipca przyniesie nam sporo chmur i przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie również burze. Temperatura maksymalna w całej Polsce będzie dość zbliżona - wyniesie od 20 do 24 stopni Celsjusza.

W sobotę 8 lipca pogoda w Polsce będzie kształtowana klinem wyżu znad Atlantyku i płytkimi zatokami niżowymi. Z północnego zachodu napłyną masy chłodniejszego powietrza polarnego morskiego. Utrzyma się pochmurna i deszczowa aura.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - sobota 9 lipca. Maksymalnie 24 stopnie Celsjusza 

Temperatura maksymalna w Polsce w sobotę będzie dość zbliżona. Najniższa wystąpi w Kielcach, gdzie na termometrach zobaczymy do 20 stopni Celsjusza. O jeden stopień cieplej natomiast będzie w Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie i Poznaniu.

Z kolei 22 stopnie C odnotują mieszkańcy Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Koszalina, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Rzeszowa, Suwałk, Szczecina, Torunia, Warszawy i Zielonej Góry. 23 stopnie będzie we Wrocławiu, a 24 w Opolu.

Pogoda na dziś - sobota 9 lipca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - sobota 9 lipca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. .

Pogoda. Deszcz (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda w weekend nie zachwyca. Fala chłodnego powietrza i deszcz

Pogoda na dziś - sobota 9 lipca. 

W całej Polsce na niebie będzie sporo chmur - synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego na północy i północnym wschodzie oraz duże z przejaśnieniami w pozostałych regionach. Możliwe przelotne opady deszczu, miejscami również burze. Wiatr głównie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty. 

Warunki biometeorologiczne w sobotę rano będą przeważnie obojętne, jednak w ciągu dnia zmienią się w niekorzystne w związku z przemieszczaniem się na wschód zatoki niżowej - podaje biometeo.imgw.pl. Wieczorem na zachodzie biomet znów będzie obojętny, niekorzystny utrzyma się w regionach występowania porywów wiatru. 

Pogoda. Upał (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Niebawem "czapa gorąca" i afrykańskie powietrze. Do 36 stopni

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: