Coldplay w Warszawie. Utrudnienia w ruchu w mieście i dodatkowe autobusy [MAPA]

Coldplay zagra w piątek wieczorem w Warszawie, a to oznacza sporo wrażeń - muzycznych dla tych, którzy będą na koncercie na PGE Narodowym i komunikacyjnych dla tych, którzy na koncert się nie wybierają. Warszawiaków czeka sporo utrudnień.

Coldplay ma szerokie grono wiernych fanów, dlatego koncert w stolicy to spore muzyczne wydarzenie. Brytyjczycy w piątek 8 lipca zagrają swoje największe przeboje: "Paradise", "Hymn For The Weekend" czy "Clocks". W związku z wydarzeniem w Warszawie spodziewane są utrudnienia na drogach. Ratusz rekomenduje, żeby na koncert dojechać transportem publicznym. 

Zobacz wideo Niecierpliwy i lekkomyślny kierowca ominął czerwone światło, przejeżdżając po chodniku

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Warszawa. Utrudnienia na drogach w związku z koncertem Coldplay

 "Między 16.30 a 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Warszawy. Co istotne - ograniczenia nie dotyczą pojazdów z identyfikatorem SK oraz komunikacji miejskiej. Można się też poruszać na jednośladach. 

Koncert zaczyna się wieczorem, ale zmiany w ruchu wprowadzone zostały wcześniej, ponieważ do Warszawy przyjeżdżają tysiące fanów Coldplay. 

Koncert Coldplay w Niemczech Coldplay w Warszawie. Stadion Narodowy wypełnią serca

"Do zakończenia koncertu w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: most Świętokrzyski - Zajęcza - Topiel - Tamka - most Świętokrzyski" - informuje stołeczny ratusz. 

Warszawa. Utrudnienia po koncercie Coldplay

Dodatkowo, jeśli po godzinie 22.30 - po zakończeniu show - duża grupa ludzi będzie chciała przejść pieszo do centrum Warszawy, policja może wyłączyć z ruchu pojazdów most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

Wówczas autobusy i tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe. Tramwaje nr 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linie 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl.  Starynkiewicza. 

Coldplay w Warszawie. Dodatkowe autobusy i tramwaje 

W związku z tymi utrudnieniami zostanie też uruchomiona zastępcza linia autobusowa. 

Z-9 będzie funkcjonować na trasie: pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. J. Waszyngtona - Wiatraczna.

Zmienione zostaną też trasy autobusów - pojazdy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Bohater viralowego nagrania stanął na scenie z zespołem Coldplay Nagranie z tym chłopcem było sensacją. Po latach stanął na scenie z Coldplay

Ponadto, żeby rozładować tłum, po koncercie uruchomione zostaną dodatkowe autobusy linii 509. Będzie można nimi dojechać z ronda Waszyngtona w kierunku Winnicy i Gocławia.

Będzie też więcej tramwajów. "Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek - Ratuszowa - Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9" - informuje warszawski ratusz. 

*********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: