Pogoda w weekend nie zachwyca. Fala chłodnego powietrza, padać będzie w całym kraju

Pogoda w ciągu ostatnich dni w Polsce mija pod znakiem ochłodzenia i nie inaczej będzie w nadchodzący weekend. W niedziele temperatura powietrza może nie przekroczyć nawet 20 stopni Celsjusz. Ponadto praktycznie codziennie towarzyszyć nam będzie deszcz.

Upał, którego doświadczyliśmy w ostatnich dniach czerwca, pozostał już tylko wspomnieniem. Od kilku dni temperatura w Polsce nie dochodzi już do 30 stopni Celsjusza, częściej na niebie widać chmury i pada deszcz. Jaka pogoda będzie w weekend? Jeśli wybieracie się na weekendowy wyjazd, lepiej weźcie ze sobą cieplejsze i przeciwdeszczowe ubrania. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda w weekend. W piątek chłodno w całej Polsce. Intensywnie popada na południu  

W piątek maksymalna temperatura powietrza w Polsce wyniesie od zaledwie 12 stopni Celsjusza na krańcach południowych po 22 stopnie na Kujawach i Dolnym Śląsku. Chmury będą utrzymywać się nad niebem w całej Polsce. Jedynie po południowym wschodzie zachmurzenie będzie nieco mniejsze - wynika z map pogodowych opublikowanych przez IMGW na Twitterze. 

Przelotny deszcz popada w całym kraju, ale najintensywniejszych opadów możemy spodziewać się na południowych krańcach. Osoby spędzające urlop w górach, powinny przygotować się na trudniejsze warunki na szlakach, na których prawdopodobnie będzie ślisko. Na wschodzie może też zagrzmieć. 

Pogoda na dziś - piątek 8 lipca. Słabe burze w i maksymalnie 24 stopniePogoda na dziś - piątek 8 lipca. Burze na wschodzie. Maks. 24 stopnie

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na weekend. Co z sobotą i niedzielą? 

Sobota będzie pochmurna w całym kraju z nielicznymi przejaśnieniami. Miejscami spadną przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie możliwe będą burze. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 20 do 23 stopni Celsjusza. Chłodniej nad morzem (19 st. C) i w górach, gdzie będzie do 17 stopni. Wiatr słaby, w czasie burz może rozpędzić się do 60 kilometrów na godzinę. 

Pogoda. Upał (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Niebawem "czapa gorąca" i afrykańskie powietrze. Do 36 stopni

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże utrzyma się nad całym krajem. Wciąż możliwe przelotne opady deszczu, miejscami również słabe. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza w górach do 23 stopni w centrum i na południu. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: