Wypadek na A4. Zderzyły się trzy ciężarówki, jedna osoba nie żyje. Doszło do wycieku żrącej substancji

Na autostradzie A4 pod Krakowem doszło do zderzenia trzech ciężarówek. Dwóch kierowców zostało zakleszczonych w pojazdach. Niestety życia jednego z mężczyzn nie udało się uratować.

Jak podaje tvn24.pl, do wypadku doszło w czwartek (7 lipca) po godzinie 12. Trzy samochody ciężarowe zderzyły się na autostradzie A4 relacji Kraków-Katowice na wysokości miejscowości Brzoskwinia pod Krakowem w województwie małopolskim.

Zobacz wideo Ku przestrodze. Lubuska policja pokazała niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów na przejściach

Wypadek na A4 w Małopolsce. Jeden z kierowców zmarł 

Jak przekazała policja, dwaj kierowcy zostali zakleszczeni w kabinach swoich pojazdów. - Życia jednego z nich nie udało się uratować - przekazał portalowi mł. asp. Bartosz Izdebski z małopolskiej policji. Na miejscu lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Dziennikarze tvn24.pl dowiedzieli się od strażaków, że w miejscu wypadku doszło do wycieku niebezpiecznej substancji. - Udało nam się ją zidentyfikować. Jest to kwas metanosulfonowy, silna substancja chemiczna, używana w środkach czystości do usuwania kamienia. Jest silnie żrąca, kontakt ze skórą czy wdychanie jest niebezpieczne dla zdrowia - dodał młodszy brygadier Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej.

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Las - zdjęcie ilustracyjne Małopolska. Ojciec porzucił dwoje dzieci w lesie. Znalazł je policjant

Z tego powodu na miejsce wysłano 13 zastępów straży pożarnej. Strażacy zajęli się ograniczeniem rozlewiska, neutralizacją i zabezpieczeniem niebezpiecznej substancji.

Droga w kierunku Katowic została zablokowana. Policja przekierowuje ruch na obwodnicę Krakowa i na drogi krajowe numer 79 i 94 w kierunku Katowic i Olkusza. Utrudnienia mogą potrwać wiele godzin. 

Kraków. Na Rynku Głównym pojawiły się drzewa Kraków. Na Rynek Główny wróciły drzewa. "Myślicie, że o to chodziło?"

Więcej o: