Pogoda na dziś - piątek 8 lipca. Burze we wschodnich regionach. Maksymalnie 24 stopnie

Piątek będzie na ogół ciepły, zwłaszcza na zachodzie Polski, gdzie termometry mogą wskazać do 24 stopni Celsjusza. Po południu we wschodniej połowie kraju wystąpią burze.

Piątek będzie dniem z umiarkowanym lub dużym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu. W strefie od Zatoki Gdańskiej przez Warmię i Mazury, Kujawy, wschodnią Wielkopolskę, zachodnią Małopolskę, Ziemię Łódzką, Wyżynę Świętokrzyską aż po Małopolskę i Tatry miejscami mogą wystąpić burze. Synoptycy IMGW przygotowali dla tych regionów prognozę zagrożeń pierwszego stopnia, którą z czasem może zastąpić alert.

Pogoda na piątek. Po południu może zagrzmieć. Maksymalnie 24 stopnie

"Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 20 mm. Punktowo, szczególnie w początkowym okresie rozwoju burz, możliwy jest grad. Burze mogą rozwijać się już w godzinach południowych, ale najbardziej aktywne będą po południu" - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Powrót zimy w Tatrach? W weekend możliwe przymrozki i śniegPogoda. Powrót zimy w Tatrach? W weekend możliwe przymrozki i śnieg

W piątek temperatura w większości kraju wyniesie maksymalnie od 20 do 24 stopni. Chłodniej będzie tylko w na Opolszczyźnie i w Małopolsce - tam 17-19 stopni. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, silniejszy tylko nad Bałtykiem. W trakcie burz porywy wiatru mogą wynieść do 70 km/h.

Pogoda w piątek 8 lipca 2022 r.Pogoda w piątek 8 lipca 2022 r. Gazeta.pl

Pogoda. Upał (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Niebawem "czapa gorąca" i afrykańskie powietrze. Do 36 stopni

Warunki biometeorologiczne w piątek 8 lipca

"W przemieszczającej się z zachodu na wschód kraju pochmurnej strefie frontu z opadami deszczu występować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Obojętna biotropia pogody na wschodzie utrzymywać się będzie głównie w pierwszej połowie dnia, na zachodzie po południu" - zapowiada IMGW.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: