Janina Ochojska wini polityków za sytuację na granicy z Białorusią. Jest reakcja MSWiA

Janina Ochojska - założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, po raz kolejny odniosła się do sytuacji na granicy Polski i Białorusi. W mediach społecznościowych zwróciła się do polityków, którzy według niej "sądzą, że unikną odpowiedzialności za śmierć młodych ludzi w lasach".

Janina Ochojska często komentuje działania podejmowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz szefa rządu w sprawie aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Europosłanka 6 lipca skierowała swoje słowa bezpośrednio do premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz wiceministra Macieja Wąsika.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Janina OchojskaOchojska pyta Morawieckiego o Straż Graniczną: Czy służba polega na torturach?

Janina Ochojska zwraca się do polityków. Chodzi o granicę z Białorusią

Janina Ochojska oznaczyła w swoim wpisie polityków, po czym zadała im pytanie, na które jeden z polityków zdecydował się opowiedzieć. "Czy panowie sądzą, że unikną odpowiedzialności za śmierć młodych ludzi w lasach, za dzieci wywożone na druty, za zniszczenie puszczy oraz życia Podlasia? Uważacie się za patriotów? Straty, jakie poniosła Polska, trzeba będzie odrabiać latami" - napisała na Twitterze Ochojska.

Już we wcześniejszych wpisach Ochojska krytykowała mur, który powstał na polsko-białoruskiej granicy oraz niszczenie przyrody w tych okolicach. "Mur niszczy nie tylko przyrodę. Ogranicza prawo ludzi do swobodnego poruszania się i sprzyja bezprawiu, jakie panuje na tej granicy" - pisała na Twitterze.

Zobacz wideo Janina Ochojska: Polacy przywrócili wizerunek Polski gościnnej niweczony przez rządzących

Granica polsko-białoruska. Maciej Wąsik odpowiedział na pytanie Ochojskiej. "Pożyteczni idioci"

Maciej Wąsik zareagował na wpis Ochojskiej, pisząc, że czuje się odpowiedzialny jedynie za ochronę polskiej granicy. "Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę polskiej granicy. A za tragedie odpowiedzialni są pchający imigrantów w stronę Europy: przemytnicy, służby Putina i Łukaszenki oraz wszyscy pożyteczni idioci i agenci wspierający Putina i Łukaszenkę po polskiej stronie. Pani też" - napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Pozostali wymienieni przez Janinę Ochojską politycy na razie nie skomentowali jej zapytania.

Ani straż, ani policja nie prowadzą poszukiwań. Aktywiści błagają o wpuszczenie ich do strefy.Wąsik zapowiada zawiadomienie prokuratury ws. wypowiedzi Ochojskiej

Więcej o: