Pogoda. W najbliższych dniach ochłodzenie, deszcz i burze. Kiedy powrót ciepłego lata?

Pogoda do końca tygodnia zapowiada się nieco chłodniej - na termometrach zobaczymy maksymalnie do 25 stopni Celsjusza. Będzie też deszczowo, miejscami zagrzmi. Jak długo utrzyma się taka aura? Kiedy powrót ciepłego, słonecznego lata?

Co najmniej do końca tygodnia pogoda w Polsce przyniesie więcej chłodu niż podczas fali upałów, która towarzyszyła nam jeszcze niedawno, choć nie oznacza to, że będzie zimno. Do niedzieli temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahała się od 18 do 25 stopni Celsjusza. W nocy od 10 do 15 st. C.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda. Najbliższe dni z deszczem i burzami 

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ochłodzeniu w ciągu najbliższych dni towarzyszyć będzie zachmurzenie od umiarkowanego po duże. Słońce będzie wychodziło zza chmur, jednak to one będą raczej przeważać na niebie. 

Ponadto możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, w środę i czwartek głównie na północy, wschodzie i w centrum, z kolei w następnych dniach już w całym kraju, miejscami możliwe też burze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, który podczas burz rozpędzi się nawet do 70 kilometrów na godzinę. Co z kolejnymi dniami?

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - środa 6 lipca. Ulewy na południu Polski. Maksymalnie 25 stopni Pogoda na dziś - środa 6 lipca. Ulewy na południu Polski. Maksymalnie 25 stopni

Pogoda długoterminowa. Temperatura podskoczy, większe prawdopodobieństwo silnych burz

Z pogody długoterminowej Gazeta.pl wynika, że początek przyszłego tygodnia wciąż będzie chłodniejszy w Polsce, ale temperatura powoli zacznie rosnąć i w czwartek może wynieść nawet 30 stopni Celsjusza. W piątek i weekend znów będzie poniżej 30 stopni, ale od poniedziałku 18 lipca wrócić może upał - na termometrach zobaczymy powyżej 30 kresek. Będzie też sporo słońca. 

Wzrostowi temperatury towarzyszyć będzie też zwiększone ryzyko niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak silne burze z gradem, a także wichury z silnym wiatrem. Taka dynamiczna aura może utrzymać się do końca miesiąca. 

Prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych  zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych.

Katowice. Aktywiści usmażyli jajecznicę na rynku Katowice. Czy uda się usmażyć jajecznicę na rynku? Wystarczyła godzina

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: