Jaktorów. Mężczyzna próbował wciągnąć dziewczynkę w zarośla. "Chwycił ją za szyję"

Policjanci z Jaktorowa (woj. mazowieckie) zatrzymali 37-latka, który chwycił za szyję 15-letnią dziewczynkę i próbować wciągnąć ją w pobliskie zarośla. Mężczyznę wystraszył samochód, który pojawił się w pobliżu. Został zatrzymany na terenie sąsiedniej gminy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

- Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic w gminie Jaktorów - przekazała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka policji z Grodziska Mazowieckiego asp. sztab. Katarzyna Zych.

Jak czytamy na stronie policji, sprawca chwycił dziewczynkę od tyłu za szyję i próbował wciągnąć ją w pobliskie zarośla, chcąc doprowadzić do obcowania płciowego. W tym momencie na drodze pojawił się samochód, który zatrzymał się w pobliżu, więc mężczyzna wystraszył się i uciekł z miejsca zdarzenia.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Poszukiwaniami sprawcy zajęli się dzielnicowi z jaktorowskiego komisariatu. Wkrótce zatrzymali 37-latka na terenie sąsiedniego powiatu.

Strzelanina na przedmieściach ChicagoUSA. Ludzie krzyczeli, uciekali. W sieci pojawiły się nagrania z Highland Park

Sprawę prowadzi prokuratura w Żyrardowie. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej przemocą do obcowania płciowego. Został aresztowany na trzy miesiące.  Może grozić mu do 12 lat więzienia. 

Więcej o: