Poznań. Załoga karetki zostawiła 72-letniego pacjenta na piachu. Jest nagranie

Policja pod nadzorem prokuratury bada głośną sprawę transportu 72-letniego pacjenta przez zespół karetki transportu medycznego. Nie dość, że mężczyznę zostawiono pod niewłaściwym adresem, to jeszcze położono go po prostu na piasku.

Sprawę pod koniec czerwca nagłośniła poznańska telewizja WTK. 72-letni pan Władysław, który jest osobą bezdomną, przebywał w szpitalu przy ul. Lutyckiej. Mężczyzna miał zostać później odwieziony do swojego znajomego, u którego ma tymczasowe lokum.

Mimo to, zespół prywatnej karetki transportu medycznego zostawił mężczyznę na przypadkowej posesji. Dopiero po jakimś czasie znalazł go jego opiekun. 72-latek ponownie trafił do szpitala.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Firma, która realizowała zlecenie, przekazała w przesłanym WTK oświadczeniu, że zlecenie zostało wykonane "zgodnie z podanymi danymi", a pracownicy mieli upewniać się na miejscu, czy to adres zamieszkania mężczyzny, co on sam miał potwierdzić.

Zobacz wideo To ulubiony kompozytor Quentina Tarantino. Pozycja obowiązkowa dla fanów muzyki filmowej

Poznań. 72-letni pacjent pozostawiony na piachu

Kilka dni później jednak światło dzienne ujrzało nagranie z kamery monitoringu zamontowanej przy posesji, na której zostawiono 72-latka. Jak wynika z materiału ujawnionego przez telewizję WTK, mężczyznę położono po prostu na niewielkiej górce piachu.

 

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury.

- Zostało wszczęte postępowanie w związku z art. 160 kodeksu karnego, który mówi o narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Policjanci zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, zostało ono szczegółowo przeanalizowane. Zostali przesłuchani świadkowie, trwają nasze dalsze ustalenia w tej sprawie - mówi w rozmowie z Gazeta.pl mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Załoga karetki nie została jeszcze przesłuchana.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: