Pogoda na dziś - środa 6 lipca. Ulewy na południu Polski. Maksymalnie 25 stopni

Środa zapowiada się ciepło dla większości regionów Polski. Najcieplej, bo około 25 stopni odnotują termometry na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. IMGW ostrzega przed ulewnym deszczem na południu kraju.

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże, a tylko na południowym zachodzie małe. Jak zapowiadają synoptycy IMGW, burze mogą pojawić się w większości kraju, ale podwyższone prawdopodobieństwo ich wystąpienia zaznaczy się zwłaszcza na południu. 

Wakacje (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny 2022. Nawet 1000 zł na dziecko. Coraz mniej czasu

Pogoda w środę 6 lipca. Ulewy na południu Polski. Najcieplej na południowym zachodzie

Do godziny 11:00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami. IMGW wydało ten alert dla mieszkańców województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, a także południowych i wschodnich powiatów łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Miejscami może spaść od 30 do 50 mm deszczu. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy także grad.

W dalszej części dnia zjawiska towarzyszące burzom nie powinny przynosić istotnego zagrożenia: można spodziewać się sum opadów do około 15-20 mm, porywów wiatru do 55-65 km/h oraz lokalnie drobnego gradu. Na zachodzie Polski nie będzie padało.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Temperatura wyniesie maksymalnie 16-18 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, 20-23 stopnie na zachodnich i północnych krańcach Polski, w centrum, a także na południu - choć tu za wyjątkiem Opolszczyzny i Dolnego Śląska, gdzie termometry pokażą 24-25 stopni.

Temperatura w środę 6 lipcaTemperatura w środę 6 lipca Gazeta.pl

Skuteczne sposoby na mrówki. Wykorzystaj produkty, które masz w kuchni. Insekty ich nie znosząMrówki w mieszkaniu. Tanie i skuteczne sposoby na pozbycie się intruzów

Warunki biometeorologiczne w środę 6 lipca

W Polsce wschodniej początkowo niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka w ciągu dnia stopniowo od zachodu słabnąć będzie do obojętnego. Na pozostałym obszarze kraju na ogół obojętne warunki biometeorologiczne okresami w ciągu dnia mogą ulegać nieznacznemu pogorszeniu. Korzystna biotropia pogody zaznaczy się na zachodzie kraju przed południem.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: