Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego: To nie była żadna polityczna debata

Prezydent Andrzej Duda podziękował uczestnikom posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego za "propaństwowe'' potraktowanie spotkania. Prezydent powiedział, że rozmowy w Belwderze skupiły się w dużej mierze na kwestiach związanych z bezpieczeństwem, głównie w kontekście postanowień szczytu NATO w Madrycie.

Chcę podkreślić bardzo dobrą, propaństwową i merytoryczną atmosferę spotkania i bardzo merytoryczne wypowiedzi. To nie była żadna polityczna debata, tylko konkretna rozmowa na temat ważnych polskich spraw i bardzo konkretnych kwestii związanych z bezpieczeństwem - mówił prezydent.

Zobacz wideo Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem? Kamiński: Nie

Andrzej Duda: Padło wiele ciekawych propozycji

Andrzej Duda podkreślił, że bardzo istotnym elementem rozmów były wypowiedzi oraz pytania ze strony pozostałych uczestników. Jak dodał, padło wiele ciekawych propozycji każdej strony sceny politycznej. Prezydent zaznaczył też, że zwiększenie liczby wojska, w tym obecności sojuszniczej na terytorium Polski ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W rozmowach oprócz prezydenta i premiera wzięli udział także marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie: obrony, spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szefowie Kancelarii Prezydenta oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ostatni raz w takim gronie politycy spotkali się w marcu, by omówić sytuację wokół wojny na Ukrainie. 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. W skład Rady wchodzą m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej czy szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny, klub poselski lub koło poselskie albo przewodniczący tych klubów. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w BiałymstokuKaczyński o osobach transpłciowych. "Urojenia". Socjolożka: Strategia