Upał, silny deszcz, burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym deszczem i burzami z gradem. O 2 w nocy na południu kraju zaczną obowiązywać alerty drugiego stopnia. Do wtorku będą ważne też wydane dla województwa podkarpackiego ostrzeżenia przed upałami.

"Wydano ostrzeżenia przed silnym deszcze z burzami dla obszaru woj. małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i części woj. opolskiego i łódzkiego. Prognozuje się opady do 50 mm. Ostrzeżenia obowiązują od 02:00 w nocy przez cały następny dzień" - przekazał na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Pogoda. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem

W kolejnym wpisie IMGW czytamy, że "miejscami w centralnej i północnej Polsce następuje rozwój głębszej konwekcji". "We wschodniej części Pomorza i na Kujawach w kolejnych godzinach komórki burzowe mogą zorganizować burzę wielokomórkową. Rozproszone ośrodki burzowe mogą pojawić się także w rejonie Sudetów" - podaje Instytut w komunikacie.

Zobacz wideo Gdańsk. Wyszedł z tramwaju i uderzył w niego samochód

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz z gradem obowiązują w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim. Obowiązują one od południa do godziny 20

Alerty drugiego stopnia dotyczące silnego deszczu z burzami wydano dla województw: łódzkiego (południowa część), świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i opolskiego (południowa część). Ostrzeżenia są ważne od godziny 2 we wtorek do północy. 

Katowice. Aktywiści usmażyli jajecznicę na rynkuKatowice. Czy uda się usmażyć jajecznicę na rynku? Wystarczyła godzina

Ponadto do godziny 18 we wtorek w województwie podkarpackim obowiązują ostrzeżenia dotyczące upałów

Prognozę pogody i informacje dotyczące ostrzeżeń można znaleźć na stronie meteo.imgw.pl.

Kraków. Na Rynku Głównym pojawiły się drzewaKraków. Na Rynek Główny wróciły drzewa. "Myślicie, że o to chodziło?"

Więcej o: