Warszawa. Sąd skazał prawicowego ekstremistę. Tomasz M. planował ataki na meczety

Tomasz M., oskarżony m.in. o przygotowanie zamachu terrorystycznego, został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na trzy lata więzienia. W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna należał do ekstremistycznej, skrajnie prawicowej grupy i zamierzał przeprowadzić ataki na warszawskie meczety.

Tomasza M. był oskarżony między innymi o przygotowanie zamachu terrorystycznego z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Śledztwo pod nadzorem zachodniopomorskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz wideo Wbrew przekazom terroryzm nie ma koloru skóry

Warszawa. Sąd skazał mężczyznę oskarżonego o przygotowanie zamachu na meczety

W toku śledztwa prokurator ustalił, że oskarżony należał do ekstremistycznej, skrajnie prawicowej grupy, która działała na terytorium Polski do 10 listopada 2019 r. Tomasz M. wraz z inną osobą zamierzał przeprowadzić ataki z wykorzystaniem materiałów wybuchowych oraz substancji trujących. Zamachy miały być wymierzone w meczety znajdujące się w Warszawie, a także w osoby duchowne wyznania islamskiego i polityków. Ich celem było zastraszenie wielu osób, w tym mieszkającej w Polsce społeczności islamskiej.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sąd (zdjęcie ilustracyjne)Gorlice. Asystentka posłanki PiS z wyrokiem ws. podrabiania dokumentów

Tomasz M. skazany. Mężczyzna był oskarżony o przygotowanie zamachu

Równolegle Tomasz M. nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych oraz wyznaniowych. Z ustaleń śledczych wynika, że z biegiem czasu jego postawa była coraz bardziej radykalna.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Tomasza M. za winnego i skazał na trzy lata pozbawienia wolności oraz grzywnę.

Konin. Kobieta wiozła dziecko w bagażniku. Przekroczyła prędkość, nie miała uprawnieńKonin. 36-latka wiozła dziecko w bagażniku. To nie jedyne przewinienie

Więcej o: