Pogoda na dziś - poniedziałek 4 lipca. Wraca upał do 32 stopni Celsjusza. Będą też burze

Po niedzielnej spokojnej aurze w poniedziałek czeka nas powrót zawirowań pogodowych. Wraca wysoka temperatura powietrza, która podskoczy nawet do 32 stopni Celsjusza. Ponadto w wielu regionach zagrzmi. Synoptycy IMGW zapowiadają, że mogą powstać uperkomórki burzowe.

Pogoda w poniedziałek 4 lipca zwiastuje nam powrót wysokiej temperatury, która w niektórych regionach przekroczy 30 stopni Celsjusza. Tego dnia na niebie pojawi się też więcej chmur. W wielu regionach mogą wystąpić burze.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

 Pogoda na dziś - poniedziałek 4 lipca. Temperatura znów powyżej 30 stopni Celsjusza

Najniższa maksymalna temperatura powietrza w poniedziałek wyniesie 27 stopni Celsjusza. Takich wartości możemy spodziewać się w: Białymstoku, Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie i Suwałkach. O dwa stopnie cieplej (29) będzie w Gorzowie Wielkopolskim.

Do 30 stopni temperatura podskoczy w Lublinie. Natomiast 31 "kresek" będzie w: Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Najcieplej, bo 32 stopnie Celsjusza, w Katowicach i Kielcach.

Pogoda na dziś - poniedziałek 4 lipca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - poniedziałek 4 lipca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - poniedziałek 4 lipca. Wrócą burze 

Pogoda w Polsce w poniedziałek będzie kształtowana przez zatokę niżową z frontem wkraczającą od północnego zachodu. Układ ten będzie sprzyjał rozwojowi burz, a nawet superkomórek, "które będą miały tendencję do generowania silnych porywów wiatru do 80-85 km/h, a miejscami także dużego gradu około 3 cm" - wskazują synoptycy IMGW

Burze powinny przemieszczać się szybko, dlatego sumy opadów jedynie miejscami wyniosą około 20 mm. Najsilniejsze zjawiska są prognozowane w pasie od Pomorza po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Na wschodzie prawdopodobieństwo wystąpienia silniejszych zjawisk będzie mniejsze. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: