Ciało 17-latka wyłowione z Zalewu Sulejowskiego. Uczestniczył w obozie survivalowym

Ciało 17-latka zostało znalezione w sobotę w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Owczary. Chłopiec był jednym z uczestników obozu survivalowego. Najprawdopodobniej zaginął w nocy z czwartku na piątek.

Chłopca, który uczestniczył w obozie survivalowym, szukano od piątku. O znalezieniu jego ciała poinformowała Polska Agencja Prasowa.

- Nastolatka szukała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tomaszowa Mazowieckiego, która miała do dyspozycji łódź z echosondą - powiedział rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak. W sobotę strażacy znaleźli ciało 17-latka w wodzie, blisko miejscowości Owczary, jeszcze przed ponownym przyjazdem nurków na akcję poszukiwawczą. 

Zobacz wideo Przypadkowi ludzie łączą siły, by uratować czyjeś życie

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

17-latek zginął w Zalewie Sulejowskim. Znaleziono ciało chłopca

Policjanci zebrali informacje od uczestników obozu survivalowego. Wynika z nich, że do zaginięcia chłopca doszło w nocy z czwartku na piątek, jednak dopiero w piątek około południa rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Uczestniczyło w niej m.in. sześć zastępów straży pożarnej. To właśnie strażacy znaleźli w wodzie ciało chłopca. 

Policja o sześciu sposobach bezpiecznego zachowania nad wodą

Na stronie policji udostępniono sześć sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: