Świdwin. Woda ze studzienki "wystrzeliła" samochód w powietrze [Film]

Burza doprowadziła do niecodziennej sytuacji na ulicach Świdwina w zachodniopomorskim. Jedna z mieszkanek nagrała, jak woda ze studzienki "wystrzeliła" w powietrze samochód osobowy. W piątek w województwie straż pożarna interweniowała ponad 800 razy.

Na nagraniu opublikowanym przez mieszkankę Świdwina na TikToku widzimy jak samochód, poruszający się zalaną przez nawałnicę drogą nagle "wyskakuje" w powietrze. Tył auta uniosła woda wydostająca się pod dużym ciśnieniem ze studzienki kanalizacyjnej. 

Zobacz wideo Wyprzedzał rowerzystkę na rondzie. Nie zachował odpowiedniej odległości, a potem uciekł z miejsca wypadku

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Świdwin. Niecodzienny efekt burzy. Samochód "wystrzelił" w powietrze

Samochód zbliżając się do skrzyżowania, przejechał nad studzienką kanalizacyjną. Wtedy woda ze studzienki wypłynęła z dużą siłą, unosząc tył pojazdu. Przez kilka metrów auto jechało tylko na przednich kołach. Film obejrzano już ponad 1,4 mln razy

Policja apeluje, żeby w trakcie burzy unikać przemieszczania się samochodem - najbezpieczniej w takich trudnych warunkach atmosferycznych będzie zostać w domu. 

Burze przeszły przez Polskę. Setki interwencji straży pożarnej

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował, że do godz. 6.00 odnotowano ponad 3 600 interwencji strażaków w związku z burzami, które przeszły nad Polską. Najwięcej zgłoszeń pojawiło się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim, gdzie odnotowano niemal 1 500 zdarzeń.

Łącznie, wskutek trudnych warunków atmosferycznych rannych zostało siedem osób, w tym dwóch strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. - Do najbardziej dramatycznego w skutkach zdarzenia doszło w powiecie chojnickim, gdzie na samochód spadło drzewo. W środku przebywało pięć osób i potrzebna była pomoc strażaków - informował brygadier Karol Kierzkowski.

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: